Нацполіція вже зареєструвала понад 800 повідомлень про порушення на виборах, відкрито 10 проваджень

Співробітники Національної поліції України станом на 13:00 зареєстрували вже понад 800 повідомлень про порушення виборчого законодавства під час дострокових виборів у Верховну Раду. Переважно, ці повідомлення пов’язані з незаконною агітацією та перешкоджанням здійсненню виборчого права. Слідчими підрозділами розпочато 10 кримінальних проваджень.

Фото: hr.npu.gov.ua

Про це повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію відомства.

За його словами, станом на 13:00 до підрозділів поліції надійшло 838 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Наразі по кожному факту проводиться перевірка.

Найбільше таких повідомлень зареєстровано в Донецькій (128) та Дніпропетровській (108) областях, а також в місті Києві (59).

Здебільшого, ці повідомлення пов’язані з незаконною агітацією (214 фактів), перешкоджанням здійсненню виборчого права (35) та підкупом виборців (20 фактів).

Фацевич додав, що інформація за 10 фактами порушення виборчого законодавства внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зокрема, 5 кримінальних проваджень розпочаті за ст.158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня), два кримінальні провадження – за ст.160 (підкуп виборців) Кримінального кодексу України.

Ще по одному кримінальному провадженню розпочато за ст.158 (фальсифікація виборчих документів) і ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) ККУ.

«Є чотири повідомлення про неправдиве замінування в Одеській, Херсонській та Донецькій областях. На місці працюють вибухотехнічні підрозділи Нацполіції. Інформація щодо замінування не підтверджується», – сказав Фацевич.

Нагадаємо:

  • 21 липня в Україні проходять позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі можуть проголосувати за одну з 22 партій, які беруть участь у виборах. Також виборці можуть проголосувати з одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті борються 3220 кандидати: 1404 представляють 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine