Екіпаж затриманого СБУ російського танкера NEYMA відправляється додому через Молдову

Члени екіпажу затриманого в порту Ізмаїла російського танкера NIKA SPIRIT (раніше NEYMA, IMO 8895528, MMSI 273347000), який 25 листопада 2018 року блокував кораблям ВМСУ прохід Керченською протокою, відправляються в Росію через Молдову. Підстав для їх затримання немає.

Екіпаж російського танкера NIKA SPIRIT (раніше NEYMA) Фото: ssu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію пресцентру СБУ.

«Під час проведення слідчих дій, встановлено, що екіпаж танкеру, які знаходилися на борту, не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для їх затримання встановлено не було. Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав та свобод російських моряків останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин. Україна є правовою державою, яка сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права та рішень Міжнародного трибуналу ООН по морському праву», – йдеться в повідомленні.

Як повідомили агентству Інтерфакс у апараті уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, члени екіпажу із затриманого в Україні російського танкера перетнули кордон України з Молдовою.

«Як повідомила в телефонній розмові (з Москальковою) уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, екіпаж російського танкера перетнув кордон Молдови, звідки вилетить до Росії», – повідомили в апараті омбудсмена РФ.

Як повідомлялось, 24 липня в порту Ізмаїл СБУ спільно з військовою прокуратурою затримала танкер NIKA SPIRIT (раніше NEYMA, IMO 8895528, MMSI 273347000, прапор РФ), який 25 листопада 2018 року блокував кораблям ВМСУ прохід Керченською протокою під Керченським мостом, після чого вони були захоплені російськими військовими.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • Незаконно захоплені військовими РФ в Чорному морі малі броньовані катери «Бердянськ», «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України були доставлені в порт окупованої Керчі.
  • 25 травня 22019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine