Росія під виглядом навчань на місяць перекрила чверть Чорного моря

Новини
Перекриті Росією райони Чорного моря за міжнародним приписом 0817/2019 Фото: mil.in.ua

Росія з 24 липня по 19 серпня під виглядом навчань перекрила п’ять районів у Чорному морі, сумарною площею 118 570 кв. км, що складає понад чверті його загальної площі у 436 402 кв. км.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на дані міжнародних приписів мореплавцям, передає Центр журналістських розслідувань.

«Фактично вказані райони перекривають звичні та рекомендовані міжнародні морські суднохідні шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України, майже блокуючи морське сполучення з цим країнами», – пише видання.

Термін дії міжнародних приписів №280, №287A, №287B та 0817/2019 – аж 19 серпня.

Чіткої причини закриття не вказується, частина ділянок названа як «з небезпечною навігацією та небезпекою плавання», частина закрита для проведення заходів бойової підготовки.

«Але, слід зазначити, що у РФ немає стількох наземних та надводних сил аби була потреба у перекритті такої площі у відповідних районах для проведення комплексу заходів бойової підготовки. Також в неї відсутня необхідна кількість плавзасобів для контролю та перекриття відповідних районів для забезпечення безпеки судноплавства та, у першу чергу, риболовлі та окремих підприємств рибного промислу, що не завжди можуть отримати відповідні приписи вчасно», – вказує видання.

Тому варто розглядати ці дії як черговий акт гібридної агресії на морі, тепер вже не тільки проти України, а й інших країн Чорноморського регіону.

У видання нагадали, що до цього перед самим початком навчань «Сі Бриз-2019» (Sea Breeze 2019), які проходили 1-12 липня, Росія міжнародним приписом 0698/2019 перекрила район площею у 8 тис. кв. км у Чорному морі, де мала розташуватися одна з локацій міжнародних навчань за участі кораблів України, Болгарії, Румунії, Грузії, Великої Британії та США.

Нагадаємо:

  • 10 липня сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» влаштував провокацію в зоні проведення українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019». Незважаючи на попередження, в порушення міжнародних законів він зайшов в закритий для мореплавства район Чорного моря, де проводились корабельні артилерійські стрільби учасників маневрів.