Росія готується встановити тотальний контроль над Чорним морем – Гончар

Новини
Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар Фото: investigator.org.ua

Росія готується до перетворення Чорного моря в зону власного тотального контролю під приводом нібито «запобігання загрозам енергетичній інфраструктурі, стратегічно важливої для РФ та Туреччини».

Таку думку висловив президент Центру глобальних досліджень «Стратегія XXI» Михайло Гончар на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Якщо накласти мапу встановлення Росією заборонених зон на мапу проходження підводних газопроводів «Блакитний потік» та «Турецький потік», то значною мірою вони збігаються. Це означає, що Росія готується до перетворення Чорного моря в Час «Ч» в зону власного тотального контролю під приводом нейтралізації загроз для стратегічно важливої для Росії та Туреччини енергетичної інфраструктури», – написав Гончар.

Він вказав, що це задум не сьогоднішнього дня, бо в Росії до цього йдуть системно і послідовно, сполучаючи військову і енергетичну стратегії.

Перекриті Росією райони Чорного моря за міжнародним приписом 0817/2019 Фото: mil.in.ua

«Ось стаття 20-річної давнини з «Независимого военного обозрения» з промовистою назвою «Флот на страже «Голубого потока». З-поміж іншого йдеться про те, що «Россию выдавливают из Мирового океана», «американские ВМС все более настойчиво осваивают Черноморский театр военных действий», «обеспечить безопасность этой внешней морской топливной артерии может только Черноморский флот РФ», – зазначив експерт.

Фото: Facebook Michael Gonchar

На його думку, тепер Росія дає знати США та НАТО, що і вона може їх витискувати, принаймні, з Чорного моря, яке вважає своїм.

«Подібними діями сьогодні Кремль продовжує вивчати реакцію НАТО та передусім США на обмеження свободи судноплавства. Адже акт агресії проти української катерної групи в Чорному морі 25 листопада (2018 року поблизу Керченської протоки – ред.) не привів до якихось серйозних наслідків для Росії. Тому в Кремлі вважають, що можна і необхідно рухатись далі. Як мінімум, за логікою Росії, вони зможуть показати «Кузькіну мать» США та НАТО», – наголосив президент Центру глобальних досліджень «Стратегія XXI».

Нагадаємо:

  • Росія з 24 липня по 19 серпня під виглядом навчань перекрила п’ять районів у Чорному морі, сумарною площею 118 570 кв. км, що складає понад чверті його загальної площі у 436 402 кв. км.