Зеленський пообіцяв спростити порядок поїздок до Криму для переселенців

Президент України пообіцяв законодавчо спростити порядок отримання дозволу для відвідування окупованого Росією Криму переселенцями та висловив переконання, що півострів повернеться до України.

Президент України Володимир Зеленський Фото: Facebook Офіс Президента України

Про це глава держави заявив у середу, 7 серпня, у Анкарі під час відкриття Об’єднаного центру кримськотатарської діаспори Туреччини, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію в Facebook, яку вів Офіс президента України.

«Ми не втомимось привертати увагу міжнародної спільноти до порушення прав кримських татар окупаційною російською владою в Криму, а також уважно вивчаємо проблеми кримських татар-переселенців, які вимушені були покинути Крим через російську агресію. Запевняю всіх вас – Україна не залишить переселенців сам на сам з їх проблемами. Також ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів та рідну землю. Найближчим часом на законодавчому рівні буде затверджене положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму», – сказав Зеленський.

«В цілому я точно знаю, що настане день, коли Крим повернеться до України і роз’єднані кримськотатарські родини зберуться за одним столом», – додав він.

Глава держави нагадав, що у 20 столітті кримськотатарський народ став жертвою злочину, який здійснив проти нього радянський режим, – депортації у 1944 році зі своєї історичної Батьківщини.

«18 травня 1944 року о 4-й ранку називають трагічним світанком у житті кримських татар. Здавалося усі можливі лиха, що можуть випасти на долю одного народу вже позаду. Але у 2014 році лихо повернулось. Сьогодні Росія зразка 21 століття знову несе біль та горе на кримську землю, вдаючись до ганебних репресій. Багато кримських татар були змушені знову покинути свій рідний дім, а ті, хто залишився, страждають від арештів, обшуків та постійних утисків. Від заборони проводити мітинги 18 травня і вшановувати пам’ять жертв депортації, до намагань взагалі вас не помічати», – зазначив президент.

Нагадаємо:

  • 4 червня 2015 року постановою КМУ №367 було затверджено Порядок в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території Криму. Згідно з документом, іноземці та особи без громадянства повинні отримувати дозвіл в міграційній службі, документально підтверджуючи наявність родичів або нерухомості на півострові.
  • 16 вересня 2015 року Кабмін вніс зміни до Порядку в’їзду на територію тимчасово окупованого Криму, які дають можливість відвідати півострів іноземним журналістам, правозахисникам, представникам міжнародних урядових і неурядових організацій, а також релігійним діячам.19 липня 2017 року Кабмін України дозволив видачу спеціального дозволу на в’їзд на територію тимчасово окупованого Росією Криму іноземцям для надання правової допомоги.
  • 7-8 серпня президент України Володимир Зеленський здійснює офіційний візит до Турецької Республіки. В рамках візиту в Анкарі заплановані переговори Зеленського з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, а також зустріч з представниками української та кримськотатарської громад. Крім того, в Стамбулі Зеленський зустрінеться з Вселенським Патріархом Варфоломієм I.
  • 7 серпня в Анкарі за участю Володимира Зеленського відкрили Об’єднаний центр кримськотатарської діаспори Туреччини.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine