Затриманий на адмінкордоні з Кримом інструктор батальйону «Сомалі» засуджений до 8 років

Новини
Фото: investigator.org.ua

Голопристанський районний суд Херсонської області засудив колишнього інструктора батальйону «Сомалі» так званої «ДНР» Андрія Яворчука до 8 років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 4 липня, передає Центр журналістських розслідувань.

За матеріалами справи, Яворчук у 2014 році вступив на службу до так званої «військової комендатури м. Алчевськ ЛНР», де працював на посадах водія-охоронця «військового коменданта м. Алчевськ», а в подальшому начальника автослужби. У 2015 році переїхав до Макіївки, де був штаб «військової частини №08828 батальйон «Сомалі» ЗС ДНР» і вступив на службу на посаду «інструктора». Яворчук, за версією обвинувачення, займався підготовкою і тренуванням представників підрозділу «Сомалі» для несення караульної та вартової служби в ході бойових дій.

Не пізніше вересня 2015 року він вступив на службу до «15 батальйону територіальної оборони ЛНР «Брянка-СССР» і з метою здійснення збройного протистояння Збройним Силам України не менше одного разу виїжджав на передові позиції підрозділу біля залізничної станції в с. Мар’ївка Луганської області.

Не пізніше січня 2019 року Яворчук отримав медичні довідки на території, підконтрольній терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР» і мав намір продовжити службу в «Сомалі», але був затриманий українськими правоохоронцями на адмінкордоні з Кримом – на КПВВ «Чонгар» в Херсонській області.

Правоохоронці кваліфікували дії затриманого за ч.1 ст.258-3 КК УКраїни як участь у терористичній організації.

В суді Яворчук вину визнав. Він розповів, що у травні 2014 року також брав участь у забезпеченні проведення так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України Луганської та Донецької областей. Навесні 2015 року Яворчук вступив на службу до батальйону «Сомалі», де працював інструктором близько двох місяців. Стверджував, що безпосередньо участі у бойових діях проти Збройних сил України не брав. У квітні 2019 року при перетині адмінкордону з Кримом був затриманий правоохоронними органами України, при собі мав документи, що є «військовослужбовцем» так званої «ЛНР».

Оскільки обставини справи не оспорювалися, суд не став досліджувати інші докази, обмежившись допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів, які його характеризують.

Суд також не став призначати Яворчуку додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки не доведено, що злочин скоєно з корисливих мотивів.

Нагадаємо:

  • У квітні 2019 року в КПВВ «Чонгар» на адмінкордоні з окупованим Кримом українські прикордонники разом з правоохоронцями виявили та затримали мешканця Луганської області, який раніше служив у батальйоні «Сомалі» на окупованому Донбасі, а потім виїхав до Росії. Бойовик Керченським мостом потрапив на півострів, а потім намагався виїхати на материкову Україну.