Зеленський обговорив з представниками кримськотатарського народу питання деокупації Криму

Президент України Володимир Зеленський вперше провів офіційну зустріч з представниками кримськотатарського народу. В ході зустрічі, яка відбулася в п’ятницю, 9 серпня, у Міжнародний день корінних народів світу, обговорювались питання співпраці Офісу президента, представництва президента в АРК і Меджлісу кримськотатарського народу, а також координація їх зусиль для деокупації Криму та його реінтеграції.

Зустріч президента України Володимира Зеленського з представниками кримськотатарського народу Фото: www.president.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію президентської прес-служби.

«Зустріч відбулася зі спільної ініціативи сторін і мала на меті поглиблення співпраці Офісу Президента, представництва Глави держави у Криму та Меджлісу кримськотатарського народу й координацію зусиль для деокупації півострова та його реінтеграції», – йдеться у повідомленні.

В ній взяли участь постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, делегат Курултаю (з’їзду) кримськотатарського народу, новобраний народний депутат Рустем Умєров.

«Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку», – сказав Зеленський.

Учасники бесіди обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території тимчасово окупованих Криму та Севастополя. Також ішлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

Джемілєв і Чубаров поінформували президента про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримськотатарського народу акцентував увагу на тому факті, що російські окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров Фото: president.gov.ua

З метою фіксації всіх порушень прав людини у Криму голова Меджлісу та лідер кримськотатарського народу запропонували порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові. Вони наголосили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей. Представник президента в АРК наголосив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

«Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим», – зазначив Чубаров.

Нагадаємо:

  • 7 серпня в Анкарі за участю Володимира Зеленського відкрили Об’єднаний центр кримськотатарської діаспори Туреччини.
  • Президент України пообіцяв законодавчо спростити порядок отримання дозволу для відвідування окупованого Росією Криму переселенцями та висловив переконання, що півострів повернеться до України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine