Херсонський суд відмовив в арешті судна-порушника MRIYA, яке поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ

Херсонський міський суд відмовився заарештовувати судно MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів.

Танкер MRIYA (раніше VILGA) Фото: MarineTraffic.com

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прокуратуру АРК.

«Суд відмовив у задоволенні клопотання, прокуратура АР Крим готує апеляційну скаргу на рішення суду», – йдеться в повідомленні.

  • 10 серпня в порту Херсона українські правоохоронці проводили обшук на судні MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів.
  • У червні 2015 це ж судно, але під назвою VILGA, поставляло паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
  • Танкер MRIYA знаходиться складеному Моніторингової групою фонду «Майдану закордонних справ» і порталу BSNews «чорному списку» морських суден, які після окупації Криму Росією відвідували закриті Україною порти окупованого Криму. Згідно їх бази даних, в 2015 році судно, тоді під назвою VILGA (прапор Росії, IMO: 9109811), тричі заходило в порт Севастополя для доставки нафтопродуктів на головну нафтобазу Чорноморського флоту РФ в Сухарній балці: 11 травня, 1 червня і 26 червня.
  • За інформацією сайту vesselfinder.com, танкер MRIYA (прапор України, IMO: 9109811) побудований в 1995 році, дедвейт – 3085 т. До 2018 року судно називалося VILGA, до того – SARATOV CITY.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine