У Херсоні проводиться обшук на судні-порушнику, яке поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ – прокуратура АРК

Новини
Танкер MRIYA (раніше VILGA) Фото: MarineTraffic.com

У порту Херсона українські правоохоронці проводять обшук на судні MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті Україною порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів.

Про це повідомляється на Telegram-каналі прокуратури АРК відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

«10 серпня 2019 року в ході кримінального провадження за фактом порушення порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію, прокуратура АР Крим, проводить обшук в м Херсон на судні MRIYA, яке підозрюється у перевезенні контрабанди нафтопродуктів», – йдеться в повідомленні.

Обшук на судні проводиться на підставі визначення Херсонського міського суду.

Як зазначили у відомстві, в червні 2015 це ж судно, але під назвою VILGA, поставляло паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.

Танкер MRIYA знаходиться складеному Моніторингової групою фонду «Майдану закордонних справ» і порталу BSNews «чорному списку» морських суден, які після окупації Криму Росією відвідували закриті Україною порти окупованого Криму. Згідно їх бази даних, в 2015 році судно, тоді під назвою VILGA (прапор Росії, IMO: 9109811), тричі заходило в порт Севастополя для доставки нафтопродуктів на головну нафтобазу Чорноморського флоту РФ в Сухарній балці: 11 травня, 1 червня і 26 червня.

За інформацією сайту vesselfinder.com, танкер MRIYA (прапор України, IMO: 9109811) побудований в 1995 році, дедвейт – 3085 т. До 2018 року судно називалося VILGA, до того – SARATOV CITY. За даними на 12:00 танкер прямував до Херсон.

У той же час сайт MarineTraffic.com вказує, що в даний час танкер знаходиться в Херсоні. Порт приписки судна – Астрахань.

Фото: MarineTraffic.com

Нагадаємо:

  • 24 липня в порту Ізмаїл СБУ спільно з військовою прокуратурою затримала танкер NIKA SPIRIT (раніше NEYMA, IMO 8895528, MMSI 273347000, прапор РФ), який 25 листопада 2018 року блокував кораблям ВМСУ прохід Керченською протокою під Керченським мостом, після чого вони були захоплені російськими військовими. Российский танкер является доказательством в уголовном производстве, которое расследует СБУ.
  • 25 липня члени екіпажу затриманого в порту Ізмаїла російського танкера NIKA SPIRIT (раніше NEYMA) вирушили до Росії через Молдову. Підстав для їх затримання не було, оскільки вони не брали участь у подіях 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.
  • Компанія-власник ALTOMAR SHIPPING LTD затриманого в Україні російського танкеру NIKI SPIRIT (раніше NEYMA, IMO: 8895528) недооцінила ризики при купівлі судна, яке до того ж перебуває у «чорному списку», оскільки заходило в закриті Україною порти окупованого Криму. При цьому компанія та члену екіпажу, які перебували на борту танкера, не мають стосунку до блокування кораблів ВМСУ 25 листопада 2018 року в Керченській протоці, повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews, експерт фонду «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко.
  • Суд заарештував російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі в Керченській протоці,