Війна на Донбасі ніяким чином не є внутрішнім конфліктом через сепаратизм – Волкер

Новини
Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив про те, що війна на Донбасі ніяким чином не є внутрішнім конфліктом через сепаратизм.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода, пише Центр журналістських розслідувань.

Спецпредставник держдепартаменту нагадав, що про це необхідно постійно говорити і пресі, і урядам різних країн, щоб спроби РФ заперечувати свою участь у війні не могли нікого ввести в оману і допомогти ухилитися від виконання мінських угод.

«Цей конфлікт приніс таку шкоду… Ви ж знаєте, загинуло понад 10 тисяч людей, конфлікт змінив життя кількох мільйонів людей… Це трагедія, і вони не забуті! Ми щиро хочемо, щоб було знайдено рішення. Росія залишається головним двигуном цього конфлікту, вона керує військовими силами, розвідкою, економікою, здійснює контроль за місцевими структурами. І якщо Росія тільки погодиться, щоб територіальна цілісність України була відновлена, був би мир, була б можливість відновити економіку. Було б возз’єднання сімей. Було б все, що ми хочемо бачити, щоб повернути нормальне життя», – заявив Волкер.

На його думку, дії РФ в Україні не «відповідають російським інтересам».

«Як на мене, насправді це завдало шкоди Росії і допомогло згуртувати Україну як державу. Національна ідентичність в Україні сильніше, ніж будь-коли; прозахідна, проєвропейська, пронатівська ідентичність в Україні теж сильніше, ніж будь-коли. І тому я не думаю, що те, що Росія робить, їй допомагає. В будь-якому випадку, сподіваюся, вони врешті-решт зупиняться і ми зможемо повернути мир людям, які живуть на Донбасі», – сказав Волкер.

  • Сполучені Штати Америки продовжать співпрацю з Україною для нарощування її військових можливостей, включаючи поставку бойової (летальної) зброї.