Ізраїльський «наркобарон» не знав, що його шукає СБУ: орендував квартиру в Києві до 2020 року

Адвокат громадянина Ізраїлю Амоса Дов Сільвери, який підозрюється у наркоторгівлі, і втік з-під конвою в аеропорту Бориспіль, а потім був затриманий правоохоронцями, повідомляє, що той не переховувався, і дізнався, що його розшукують тільки в момент затримання.

Такі доводи викладено в ухвалі Київського апеляційного суду, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Судовий репортер.

10 липня суд змінив чоловікові запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Апеляційний суд з’ясував, що Амос Дов Сільвер перебував на території України на законних підставах , має постійне місце проживання, що підтверджується договором про оренду квартири строком до 17 березня 2020 року. Також судді взяли до уваги спосіб життя цього чоловіка, що він є громадським діячем, лідером громадського руху, що свідчить про відповідні моральні якості та соціальні зв’язки. Йдеться про очолювання міжнародного руху, що має на меті реалізацію продажу марихуани в медичних цілях.

10 липня суд продовжив Сільверу екстрадиційний арешт до закінчення фактичної передачі органам Держави Ізраїль до 5 серпня 2019 року включно.

  • Підозрюваний у наркоторгівлі громадянин Ізраїлю Амос Дов Сільвер, який втік з-під конвою в аеропорту Бориспіль, затриманий правоохоронцями. Найближчим часом підозрюваний буде екстрадований до Ізраїлю. ДБР затримало трьох співробітників СБУ, їх підозрюють в тому, що вони допомогли Сильверу втекти.
  • Його звинувачують у створенні найбільшої міжнародної онлайн-мережі поширення марихуани. Він є громадянином Ізраїлю і США. Сільвера заарештували в Києві 15 березня поточного року на вимогу влади Ізраїлю.
  • В Києві його 12 березня об 11 годині затримав старший уповноважений ОКП Шевченківського УП ГУНП в м. Києві Адаменко В.В. Ухвалою суду його взято під варту.
  • В Ізраїлі магістратський суд Рішон – Ле -Ціон 7 лютого 2019 року видав ордер на арешт цього чоловіка. Він розшукується для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення наступних злочинів: схиляння неповнолітніх до використання небезпечних наркотиків; участь у злочинах, вчинених злочинною організацією; експорт, імпорт, торгівля та постачання наркотиків; посередництво (збут/вживання) наркотиків; керівництво злочинною організацією.
  • За інформацією Державної міграційної служби України, до територіальних органів ДМС України із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чоловік не звертався.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine