На Херсонщині під час розкопок у «Кам’янській Січі» археологи знайшли два древні поховання

В Херсонській області співробітники та археологи Національного заповідника «Хортиця» виявили під час розкопок на території національного природного парку «Кам’янська Січ» поблизу села Республиканець Бериславського району два древні поховання.

Фото: kherson.ipc.org.ua

Про це повідомляє медіа-центр IPC-Херсон, передає Центр журналістських розслідувань.

Як з’ясувалось, обидві могили було пограбовано ще в давнину, та науковці сподіваються встановити час поховання та приналежність похованих до тієї чи іншої археологічної культури за вцілілим матеріалом.

Довкола одного з поховань археологам вдалось зафіксувати культове коло з каміння – так званий кромлех. Кромлехи активно використовувались як культові споруди представниками культур мідного віку. Серед найвідоміших кромлехів – легендарний Стоунхендж у Британії.

Нагадаємо:

  • У серпні 2019 року у Херсонській області на території нещодавно створеного національного природного парку «Кам’янська Січ» розпочала роботу спільна запорізько-херсонська археологічна експедиція. 
    Дослідження проводяться поблизу села Республіканець Бериславського району, де на початку 18 століття був центр запорізького козацтва.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine