Євросоюз проти повернення Росії до G8

Євросоюз виступає проти повернення Росії до «Великої сімки» (G7) і перетворення її в «Велику вісімку» (G8) без будь-яких умов.

Фото: rnw.nl

Про це агентству Reuters сказав високопоставлений представник ЄС, коментуючи пропозицію, висунуту президентом США Дональдом Трампом, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що причини, за якими Москву виключили з G8, «як і раніше актуальні», а запрошувати Росію приєднатися до формату G7 без будь-яких умов – «контрпродуктивно» і «ознака слабкості».

«ЄС як і раніше твердо дотримується думки, що причини виключення Росії в 2014 році з тодішньої «Великої вісімки» як і раніше актуальні сьогодні, як і п’ять років тому. Так що ЄС буде проти ідеї повторного запрошення Росії в G7», – сказав він.

Черговий саміт G7 пройде у ці вихідні у французькому Біарріце.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський заявив, що сигналом про можливе повернення Росії до «Великої вісімки» (G8) має бути повернення Криму, припинення агресії на Донбасі та повернення український політв’язнів, яких утримує Кремль.

Членство Росії в групі G8 було призупинено в березні 2014 року після незаконної анексії українського Криму, а в 2017 році РФ остаточно виключили зі складу G8. У червні 2018 року президент США Дональд Трамп висловлювався за повернення РФ до «Великої вісімки», але пропозицію не підтримали інші члени групи.

Нагадаємо:

  • 19 серпня на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення Росії до G8 і нормалізація її відносин із Євросоюзом залежать від урегулювання ситуації на сході України.
  • 20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що він би підтримав повернення Росії до G8, якби хтось висловив таку пропозицію.
  • 21 серпня канцлерка ФРН Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зійшлися на думці, що повернення Росії до G8 було б передчасним.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine