Трамп тимчасово заморозив $250 мільйонів військової допомоги Україні – ЗМІ

Оточення президента США Дональда Трампа нібито переглядає програму військової допомоги Україні: затримка стосується $250 млн, які Вашингтон збирався традиційно виділити Україні на нинішній фінансовий рік на зміцнення системи безпеки і оборони. В оточенні Трампа хочуть переконатися, що кошти використовуються щонайкраще в інтересах Сполучених Штатів.

Про це з посиланням на топ-чиновника в Білому домі пише видання Politico, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Адміністрація Трампа у 2017 році схвалила продаж летальної зброї в Україну, зробивши такий крок, який адміністрація Обами ніколи не робила. Цей крок був розцінений як ознака того, що уряд Трампа застосовує жорсткий підхід до реваншиста Володимира Путіна, незважаючи на публічну риторику президента. Тепер це фінансування ставиться під сумнів», – йдеться в статті.

Як зазначає видання, президент США хоче, щоб інші союзники України з НАТО «вкладали свою справедливу частку».

Така ситуація, пише ЗМІ, «дратує законодавців США і друзів України, які наполягають: американська допомога є критичною, щоб утримувати країну-агресора РФ на поважної відстані».

Нагадаємо:

  • Сенат США пропонує збільшити до 300 млн дол. та суттєво розширити безпекову допомогу Україні в оборонному бюджеті на 2020 рік. Це на 50 млн дол. більше в порівнянні з 2019 роком. Із зазначеної суми 100 млн дол. має бути спрямовано винятково на летальні види озброєнь.
  • Сполучені Штати Америки продовжать співпрацю з Україною для нарощування її військових можливостей, включаючи поставку бойової (летальної) зброї, заявив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні посол Курт Волкер.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine