Держава обіцяє придбати житло в Києві Сенцову, Кольченку, Балуху і Артуру Панову – Денісова

Держава обіцяє придбати квартири в Києві для чотирьох політв’язнів, які після обміну з Росією повернулися в Україну - йдеться про кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та мешканця окупованої Луганщини Артура Панова. Через російську окупацію вони не мають змоги повернутись до рідних домівок.

Олег Сенцов і президент України Володимир Зеленський в аеропорту «Бориспіль», Київ, 07.09.2019 Фото: president.gov.ua

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі телеканалу hromadske, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми зараз працюємо з Офісом президента щодо придбання квартир Сенцову, Кольченку, Балуху і Панову Артуру», – сказала Денісова.

Вона уточнила, що йдеться про житло в Києві. Усі четверо згодні залишитись в столиці, оскільки вони не можуть повернутись до рідних домівок, які знаходяться на території окупованих Криму і Донбасу.

«Ми спочатку спитали, вони сказали, що вони хотіли б, з ким жити, з’ясували склад родин і все це передали в Офіс президента», – зазначила омбудсмен.

При цьому Денісова не може поки назвати конкретних термінів надання житла політв’язням.

«Ми всю інформацію передали (Офісу президента – ред.). Я думаю, це буде найближчим часом зроблено», – вказала омбудсмен.

Раніше Денісова вже заявила, що Сенцову і Кольченку «організували» тимчасове житло. У коментарі hromadske вона уточнила, що в ситуації з Кольченком йдеться про кімнату у київському гуртожитку, де вже два роки мешкає його родина.

Нагадаємо:

  • 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ.
  • Офіс президента України опублікував список українців, які повернулися на батьківщину. В рамках масштабного обміну Україна передала Росії 35 осіб.
  • Українських моряків разом з їхніми рідними привезли до військового госпіталю в Києві, а інших звільнених українців – в лікарню «Феофанія».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine