У Зеленського є ідеї, як повернути Крим, але не скаже до зустрічі з Трампом

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у його команді розглядаються кілька ідей і форматів повернення окупованого Криму, але він не може поки про них говорити і чекає на зустріч с президентом США Дональдом Трампом.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це глава держави сказав, виступаючи на форумі «Ялтинська європейська стратегія» (YES) в Києві в п’ятницю, 13 вересня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Офісу президента.

«З приводу Криму … найскладніша ситуація, я думаю, у нас буде саме з поверненням Криму. Скажу чесно, у нас є декілька форматів, є декілька ідей, але я не можу вам про це говорити, це зарано», – зазначив Зеленський.

Він пояснив, що не може розкривати всієї інформації так само, як раніше не оприлюднювались дані, аби не зірвати процес обміну утримуваними особами між Україною і Росією, який відбувся 7 вересня.

«Я не хочу, щоб хтось використовував наші ідеї. У мене є важливі зустрічі … Я чекаю на зустріч з президентом Сполучених Штатів. Ми обдумуємо модель. Якщо можна я зупинюсь на цьому питанні. Але ми будемо боротись, щоб повернути Крим, і не тільки словами», – додав президент.

Нагадаємо:

  • 24 серпня виступаючи з вітальною промовою на честь Дня незалежності України на Майдані Незалежності в Києві, президент Володимир Зеленський порівняв окуповані Росією у 2014 році Крим і Донбас з дітьми, яких у сім’ї, якою є Україна, викрав сусід. Однак при цьому він прямо так і не вжив слова: Крим, Донбас і Росія.
  • 29 серпня виступаючи з позачерговим посланням до нової Верховної Ради, президент Володимир Зеленський наголосив, що найголовніше завдання, яке стоїть перед українською владою – це зміцнення національної безпеки та оборони, завершення війни на Донбасі та повернення незаконно анексованого Росією Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine