Звільнені українські політв’язні та моряки ВМСУ отримали нові біометричні паспорти

Звільнені з російської в’язниці українські політв’язні та моряки ВМСУ, які втратили свої документи під час перебування у полоні або тримання в ув'язненні на території Росії, отримали нові паспорти громадянина України у формі ID-картки та біометричні закордонні паспорти.

Активіст Єдем Бекіров фотографується у мобільному пункті «Паспортного сервісу» Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це у понеділок, 16 вересня, повідомляє Державна міграційна служба України (ДМС).

«Для зручності та оперативності оформлення нових документів Державна міграційна служба України організувала за допомогою Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс» виїзд мобільного пункту до місць, де звільнені українці перебувають на лікуванні», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, реалізація даної ініціативи стала можливою завдяки тісній взаємодії керівництва ДМС, Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також оперативній та чіткій роботі працівників Центрального міжрегіонального управління ДМС України у Києві та Київській області та Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс», залучених до процесу оформлення нових документів.

Крім того, розповіли в ДМС, оперативності процесу оформлення паспортних документів сприяла тісна співпраця з Державною податковою службою України, яка допомогла звільненим українцям отримати реєстраційні номери облікової картки платника податків (РНОКПП).

Колишній політв’язень Олексій Сізоновіч фотографується у мобільному пункті «Паспортного сервісу» Фото: Facebook Людмила Денісова

Нагадаємо:

  • 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ.
  • Офіс президента України опублікував список українців, які повернулися на батьківщину. В рамках масштабного обміну Україна передала Росії 35 осіб.
  • За рішення Кабміну України усім 35 звільненим українським політв’язням і морякам ВМСУ виплатять по 100 тис грн одноразової допомоги.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine