Генасамблея ООН включила до порядку денного питання про окуповані Крим і Донбас

Генеральна асамблея ООН, нова 74-я сесія якої починається у вівторок, 17 вересня, включила до свого порядку денного пункт про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

Фото: UN Photo/Manuel Elias

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«Незначна, але процедурна перемога. Генеральна Асамблея ООН шляхом голосування схвалила процедурне рішення про включення пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» до порядку денного її наступної сесії», – написав Ніколенко.

Він додав, що за це рішення проголосували представники 65 країн, проти – 17.

«Включення пункту дозволить Україні та міжнародній спільноті «тримати руку на пульсі» ситуації на Донбасі та в Криму, точково обговорювати проблемні питання, а також ініціювати резолюції на підтримку зусиль з мирного врегулювання. Готуємося до тижня високого рівня 23-27 вересня», – додав спікер постпредства України.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця в мікроблозі Twitter опублікував список країн, які проголосували проти включення до порядку денного сесії Генасамблеї ООН питання про ситуацію на окупованих територіях України.

«У Нью-Йорку проти збереження в порядку денному наступної ГА ООН пункту про ситуацію на окупованих територіях України проголосували «братські» країни: Білорусь, Бірма, Болівія, Бурунді, Венесуела, Вірменія, Зімбабве, Іран, Казахстан, КНДР, Куба, Лаос, Нікарагуа, РФ, Сербія, Сирія, Філіппіни», – написав Кислиця.

Нагадаємо:

  • 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про ситуацію з правами людини в окупованому Криму. Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини в Криму, прийнята Генасамблеєю за останні два роки. Перші дві були прийняті в 2016 і 2017 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine