Технічне непорозуміння: Пристайко пояснив, чому не узгодили «формулу Штайнмаєра»

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що тристороння контактна група у Мінську через технічне непорозуміння письмово не узгодила умови проведення виборів на окупованій частині Донбасу.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко Фото: YES © 2019

Як заявив він в інтерв’ю «Європейській правді», в середу в Мінську тристороння контактна група дійсно не виконала вказівку «нормандської четвірки» про письмове узгодження тексту цієї формули.

«Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше», – сказав Пристайко.

Він зазначив, що, можливо, до тексту, який обговорюється на тристоронній контактній групі, буде щось додано або забрано – бо саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали.

Українська сторона контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі відмовилася письмово закріплювати так звану «формулу Штайнмайера».

  • 2 вересня на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі Пристайко дав згоду на так звану «формулу Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.
  • Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження «формули Штайнмайера» як умову для Нормандської зустрічі на вищому рівні.
  • Виходячи з цього, згода Пристайко на зустрічі 2 вересня була попередньої – йшлося про узгодження тексту формули, а не її офіційне затвердження з боку держави.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine