У Чорному морі різко скорочується популяція хамси та інших видів риб

У Чорному морі різко скорочується популяція хамси та інших видів риб.

Про це повідомила керівник лабораторії фіторесурсів відділу біотехнологій та фіторесурсів дослідницького центру «Інститут біології південних морів імені О.О. Ковалевського» Наталя Мільчакова.

«За даними Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства, в поточному році квоти на промисловий вилов хамси впали в 2 рази. Через варварське видобування в позаминулому і минулому році відтворення і відновлення популяції не сталося», – пише РІА Крим.

За її словами, не кращим чином йдуть справи і з іншими видами риб.

«Якщо в 80-ті роки минулого століття в Чорному морі добували 26 видів риб, то зараз тільки шість (хамса, ставрида, оселедець, камбала, кефаль, шпроти)», – додала Мильчакова.

За даними українських екологів, в Азовському морі з 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три – тюлька, бичок і хамса. Вчені пропонують припинити промисловий вилов риби у водах Азова хоча б на п’ять років.

Одна з головних причин знищення біоресурсів Азовського моря – безконтрольний вилов і відсутність дієвого контролю з боку держави. Протидією браконьєрства займається цілий ряд органів і організацій – від рибоохорони до морської охорони ДПСУ.

Детальніше читайте в розслідуванні За рибу гроші

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine