Рада громадського контролю НАБУ закликала Зеленського не поширювати дезінформацію: Бюро займається лише топ-чиновниками

Новини

Рада громадського контролю НАБУ закликала президента України Володимира Зеленського не поширювати дезінформацію про повноваження Бюро через заклик глави держави до українців повідомляти на гарячу лінію НАБУ про факти хабарництва і корупції. У Раді пояснюють, що НАБУ розслідує корупцію лише вищих чиновників країни, всі інші корупційні злочини розслідують Нацполіція, ДБР і СБУ.

Про це йдеться у повідомленні опублікованому на сайті Ради.

«Рада громадського контролю НАБУ наголошує: Національне антикорупційне бюро України не розслідує усі корупційні злочини. Детективи Бюро займаються кримінальними корупційними правопорушеннями, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці», – йдеться у повідомленні.

Як вважають у Раді, через хибну інформацію про повноваження Бюро, гаряча лінія НАБУ буде перевантажена дзвінками щодо порушень, які йому не підслідні.

«Такі дії очільника держави можуть призвести до дестабілізації роботи Бюро та викликати шквал негативу населення у зв’язку з тим, що більшість громадян не є спеціалістами у Кримінальному процесуальному кодексі України і цілком довіряють словам Президента. А отже, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні», – наголосили у Раді.

В зв’язку з цим Рада закликала президента Зеленського розтлумачити українцям сферу відповідальності НАБУ та вказати, що з приводу корупційних злочинів, які не входять до компетенції Бюро, треба звертатися до Національної поліції України, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

«Якщо Президент хоче допомогти правоохоронним органам у боротьбі з корупцією, пропонуємо йому розглянути питання універсальної гарячої лінії для повідомлень про корупційні правопорушення», – додали у Раді.

Нагадаємо:

  • 23 вересня президент України Володимир Зеленський у відеозвернення оголосив новий «наймасштабніший» флешмоб і закликав українців повідомляти про факти хабарництва та корупції на гарячу лінію НАБУ. Він вважає, що громадяни України можуть «жити чесно і за законом».