Чубаров про обшук в Судаку: В окупованому Криму новий виток репресій щодо кримських татар

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чуаров назвав обшук, який провели російські силовики у голови Судакського регіонального меджлісу, ветерана національного кримськотатарського руху Ільміра Аметова, новим витком репресій щодо кримських татар на півострові.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Фото: investigator.org.ua

Про це Чубаров заявив у відеозверненні, опублікованому на його сторінці в Facebook.

«Це (обшук – ред) говорить про те, що в Криму російські окупанти приступили до нового витка репресій щодо кримських татар», – сказав глава Меджлісу.

Він також назвав обшук у голови Судакського регіонального меджлісу «формальними діями».

«А неформальними є фальсифіковані звинувачення Ільвера Аметова по ст. 280, ч.1 КК РФ – публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності, спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської держави. Будь-яка людина, яка живе в Криму і відкрито відкидає російську присутність, яка відкрито залишається на позиції українського статусу Криму, вона може піддатись переслідуванню за цією статтею. Як бачимо, що проти кримськотатарських активістів ця стаття працює завжди і без виключення», – зазначив Чубаров.

Він також повідомив, що Меджліс кримськотатарського народу уважно стежить за подіями в Судаку і Криму, і закликав кримських татар на півострові підтримати Ільвера Аметова і його сім’ю.

«Крим обов’язково повернеться під суверенітет Української держави, кожен з тих, хто переступає закони, з тих, хто порушує права інших людей, кожен з цих негідників … вони всі будуть сидіти на лаві підсудних і понесуть заслужене покарання. Це буде обов’язково», – запевнив Чубаров.

Нагадаємо:

  • 27 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук в будинку і приміщенні кафе, яке належить голові Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського руху Ільвера Аметова. Після обшуку поліцейські відвезли з собою експонати домашнього музею: старовинну зброю, предмети культури, побуту та історії кримських татар, які Алієв колекціонує понад 20 років. Як обгрунтування для проведення «оперативно-розшукового заходу» російські поліцейські пред’явили розпорядження «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим», з якого випливає, що в діях Аметова нібито вбачаються «ознаки діяння, передбаченого ст.ст. 238 ч.1 (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) 282.2 ч.1 (організація діяльності екстремістської організації), 280 ч.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) КК РФ».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine