Капітан цивільного захисту очолив Генічеську райдержадміністрацію

Новини
Андрій Онищенко Фото: novilidery.com

Президент України Володимир Зеленський призначив офіцера запасу служби цивільного захисту Андрія Онищенка на посаду голови Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області. Раніше Кабінет міністрів схвалив призначення Онищенка на посаду.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні президента від 1 жовтня.

«У мене є досвід роботи по Донбасу, Генічеський район розташований поруч з окупованою територією, ситуація ідентична, тільки, слава Богу, немає обстрілів», – сказав у коментарі сайту IPC-Генічеськ Андрій Онищенко.

Говорячи про першочергові кроки на новій посаді він зазначив, що планує розглянути питання оптимізації структури райдержадмінстрації.

«Необхідно розглянути, як оптимізувати структуру та залишитися боєздатними, з тими завданнями, які зараз є. Розглянути скорочення, розпорядження, видані Олександром Степановичем (попереднім очільником Генічеської РДА Олександром Воробйовим, – ред.). Оптимізувати структуру, що планується з 1 січня 2020 року», – наголосив Онищенко.

Новий голова РДА також планує ініціювати проведення дискусій, присвячених реформі децентралізації.

«Проведемо дискусії. Мають бути розумні рішення з об’єднання, а не чиїсь амбіції», – зазначив Онищенко.

Андрій Онищенко є капітаном служби цивільного захисту в запасі. Навчався у ліцеї м. Маріуполя та в Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України. Проходив службу в органах і підрозділах цивільного захисту (МНС, ДСНС) на керівних посадах. Є учасником бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції. 

Онищенко брав участь у проекті «Нові лідери».

Працював у міжнародних неурядових організаціях за напрямком цивільного захисту населення., зокрема у філії французької неурядової організації ACTED в Україні, місією якої є підтримка вразливого населення у всьому світі, а також у Товаристві Червоного Хреста України як координатор програми з навчання правилам поводження з вибухонебезпечними залишками війни.

За даними електронної декларації Андрія Онищенка, мабутній новий голова Генічеської РДА має службове житло у Києві, заощадження у сумі 23 тис. доларів та отримує доходи від декількох компаній: філія «АКТЕД» (ACTED) в Україні, ТОВ «Альфа-Азов», ТОВ «ВКФ «Стрімтех». Також Онищенко отримував соціальну допомогу від Київського міського центру з нарахування та здійснення соціальних виплат.

Заощадження дружини Онищенка Юлії Кириченко становлять 15 тис. доларів.

За законом голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду президентом України за поданням Кабінету міністрів на строк повноважень президента.

Нагадаємо:

  • Нинішній очільник Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв  повідомляв, що область стала пілотним регіоном, де вже стартував проект LIFT, через який будуть набирати голів районних державних адміністрацій: будуть відбирати не лише очільників РДА, а й і заступників голів ОДА.
  • Раніше Генічеську РДА очолював Олександр Воробйов, дружина якого володіє приватним будинком у водоохоронній зоні Арабатської стрілки.