Заплановане на 7 жовтня розведення військ у Петрівському та Золотому зірвалось через обстріли – Пристайко

Заплановане на понеділок, 7 жовтня, розведення сил і засобів у Петрівському та Золотому Луганської області не розпочалося, оскільки кілька днів тому ці населені пункти були обстріляні російськими найманцями.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко і президент України Володимир Зеленський Фото: Facebook MFA of Ukraine

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на прес-конференції в Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні мало б розпочатися розведення, і дійсно про це домовились у Мінську наші переговорні команди. На превеликий жаль, ви знаєте самі, що були обстріляні декілька днів тому Петрівське та Золоте. А наскільки ви пам’ятаєте, наше рішення було про те, що розведення розпочинається на сьомий день після того, як на цій конкретній ділянці зберігається мир і не відбуваються обстріли», – сказав Пристайко.

Він пояснив, що тепер треба чекати, поки мине наступний період у сім днів, який має довести, що «сторони мають серйозні наміри і готові до подальших кроків – яаким буде розведення».

«Щодо забезпечення безпеки: розведення передбачає відхід живої сили наших Збройних Cил, але фортифікаційні споруди залишаються. Якщо ми побачимо, що та сторона не виконує, більше того, не дай Боже, вона планує якісь агресивні дії, наші Збройні сили займуть свої позиції. І, повірте мені, що ми не рекомендуємо гратися і не рекомендуємо пробувати якісь такі кроки – спробувати прикритись відведенням для того, щоб зайняти якісь позиції або захопити якесь місто», – наголосив міністр.

Він додав, що саме Національна поліція України буде забезпечуватиме охорону та безпеку в тих містах, містечках і селах, які залишаються в «сірій зоні».

«І це не зовсім «сіра зона», про яку говорять. «Сіра зона» зараз існує. Це зона, яка залишилась між лінією відведення, яка була запланована в 2014 році в Мінську і лінією де-факто. Це справді «сіра зона» яку, як пам’ятаєте наші Збройні Cили намагались максимально зменшити, щоб люди не потрапляли в ці зони беззаконня, де немає української влади, і ми не можемо забезпечити безпеку наших громадян», – сказав Пристайко.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українська сторона погоджує так звану «формулу Штайнмайера» з виборів в окупованому Донбасі. За його словами, «формула Штайнмайера» має бути імплементована в новий закон про особливий статус Донбасу.
  • Благодійний фонд «Восток-SOS» в зверненні до президента і уряду України висловив стурбованість поспіхом в спробі «демілітаризувати» території уздовж лінії розмежування і імплементації так званої «формули Штайнмайера». Правозахисники вважають, що ці дії завдають шкоди українським національним інтересам і їх наслідки в довгостроковій перспективі можуть бути руйнівними для країни. Крім того, вказують в «Восток-SOS», проукраїнські жителі Станиці Луганської і Золотого при відведенні військ від лінії розмежування стануть жертвами розправи бойовиків.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine