ЦПК просить АМКУ скасувати дозвіл на продаж «Дніпровського коксохіму» компанії Ахметова та Новинського

Центр протидії корупції (ЦПК) просить Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасувати дозвіл на продаж акції ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» компанії Metinvest B.V. (м. Гаага, Нідерланди), що належить олігарху Рінату Ахметову та народному депутату Вадимe Новинському.

Вадим Новинський і Рінат Ахметов Фото: UNIAN

Про це повідомляється на сайті антикорупційної грормадської організації.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет надав дозвіл Metinvest B.V. на придбання акцій «Дніпровського коксохімічного заводу». Це сталося попри те, що у 2018 році голова АМКУ Юрій Терентьєв заявляв, що Комітет бачить монополізацію коксохімічного ринку компанією Metinvest B.V.

У січні 2019 року Metinvest B.V. вже був співвласником чотирьох з восьми коксохімічних заводів, розташованих на підконтрольній Україні території.

Під час розгляду заяви Metinvest B.V. щодо купівлі акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» Антимонопольний комітет розглядав інше коксохімічне підприємство «Южкокс» як конкурента «Метінвесту». Хоча на той момент «Южкокс» вже втратив такий статус. На початку 2019 року Metinvest B.V. без відома АМКУ став співвласником ПрАТ «Южкокс».

Також Центр протидії корупції зібрав докази, які підтверджують, що станом на день ухвали рішення Антимонопольним комітетом Metinvest B.V. через низку іноземних компаній вже здійснювало фактичний контроль над ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод».

ЦПК звернувся до АМКУ з проханням переглянути та скасувати рішення про дозвіл Metinvest B.V. придбати акції «Дніпровського коксохімічного заводу».

  • У вересні 2019 року вийшло спільне журналістське розслідування Центру протидії корупції, програми «Схеми: корупція в деталях – RFE/RL» у партнерстві з виданням Українська правда «Монополіст «під прикриттям». Як олігарх Ахметов, ввівши в оману АМКУ, монополізував коксохімічну галузь», в якому були розкриті деталі монополізації коксохімічної галузі України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine