У Криму подвоїлася кількість переслідувань кримських татар в порівнянні з 2018 роком – ООН

В окупованому Криму кількість обшуків і рейдів проти кримських татар в першому півріччі поточного року збільшилася вдвічі порівняно з першим півріччям 2018 року.

Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Про це повідомляє прокуратура АРК, посилаючись на презентацію 27-го доповіді про ситуацію з правами людини в Україні під керівництвом новопризначеної голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильди Богнер.

Документ охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2019 року.

«У доповіді відзначають, що кількість обшуків і рейдів проти кримських татар в окупованому Криму за перше півріччя 2019 року подвоїлася, у порівняні з першим півріччям 2018 року. Російська влада продовжує вивозити затриманих осіб на територію Російської Федерації, та звинувачує людей в екстремізмі за пости у соцмережах, оприлюднені ще до окупації півострова», – йдеться в повідомленні.

Також Богнер зазначила, що Місія не може належним чином працювати на окупованих територіях, оскільки Російська Федерація як окупаційна влада досі не надала Місії доступу до півострова, як це передбачено резолюціями Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України».

«Прокуратура Автономної Республіки Крим ретельно вивчає інформацію, викладену у звітах Моніторингової місії ООН, в рамках кримінальних проваджень, пов’язаних з порушенням прав людини та норм міжнародного гуманітарного права на території тимчасово окупованого півострова», – вказали у відомстві.

Нагадаємо:

  • 29 вересня Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Росію виконати постанову Міжнародного суду ООН і скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на території РФ і в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine