У Криму силовики увірвалися до мечеті – «перевіряли лічильники»

В окупованому Криму російські силовики 10 жовтня увірвалися до мечеті села Курци під Сімферополем для «проведення оперативно-розшукових заходів» з прихожанами і нібито «перевірки електричних лічильників та документів» храму.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За інформацією місцевих жителів, до мечеті с. Курци Сімферопольського району під’їхали представники силових структур на бронеавтомобілі «Тигр», автомобілях «Патріот» і двох «Газелях». Вони почали проводить оперативно-розшукові заходи з прихожанами мечеті, які завершили обов’язкову п’ятничну молитву. При цьому з працівниками мечеті працювали індивідуально.

В даний час російські силовики покинули територію мечеті. За їх словами, візит був пов’язаний з «перевіркою електричних лічильників та документів мечеті».

При цьому у Духовному управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС), яке знаходиться під контролем окупаційної «влади» і ФСБ, заявили, що в селі Курци відсутня офіційно зареєстрована релігійна громада, а також немає призначеного ДУМКС імама, «відповідального за релігійні заходи і богослужіння в мечеті, що є порушенням чинного законодавства». Також в ДУМКС поскаржилися, що не мають «інформації щодо характеру проповідей, які проводяться в мечеті по п’ятницях».

Нагадаємо:

  • 10 червня 2019 року в Криму російські силовики провели обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір». Також слідчі заходи пройшли в с. Ізобільне під Алуштою в будинку Ленура Халілова, голови місцевої релігійної громади.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine