У Криму силовики увірвалися до мечеті – «перевіряли лічильники»

Новини
Фото: Facebook Крымская солидарность

В окупованому Криму російські силовики 10 жовтня увірвалися до мечеті села Курци під Сімферополем для «проведення оперативно-розшукових заходів» з прихожанами і нібито «перевірки електричних лічильників та документів» храму.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За інформацією місцевих жителів, до мечеті с. Курци Сімферопольського району під’їхали представники силових структур на бронеавтомобілі «Тигр», автомобілях «Патріот» і двох «Газелях». Вони почали проводить оперативно-розшукові заходи з прихожанами мечеті, які завершили обов’язкову п’ятничну молитву. При цьому з працівниками мечеті працювали індивідуально.

В даний час російські силовики покинули територію мечеті. За їх словами, візит був пов’язаний з «перевіркою електричних лічильників та документів мечеті».

При цьому у Духовному управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМК), яке знаходиться під контролем окупаційної «влади» і ФСБ, заявили, що в селі Курци відсутня офіційно зареєстрована релігійна громада, а також немає призначеного ДУМК імама, «відповідального за релігійні заходи і богослужіння в мечеті, що є порушенням чинного законодавства». Також в ДУМК поскаржилися, що не мають «інформації щодо характеру проповідей, які проводяться в мечеті по п’ятницях».

Нагадаємо:

  • 10 червня 2019 року в Криму російські силовики провели обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір». Також слідчі заходи пройшли в с. Ізобільне під Алуштою в будинку Ленура Халілова, голови місцевої релігійної громади.