У Меджлісі назвали черговою провокацією Кремля зустріч Ердогана з колаборантами з Криму

Новини
Наталя Поклонська і президент Туреччини Реджеп Ердоган, на задньому плані в центрі Руслан Бальбек Фото: Facebook Наталья Поклонская

Візит «кримських депутатів» Наталії Поклонської та Руслана Бальбека до Туреччини та їх участь у офіційних заходах за участю президента Туреччини Раджепа Таїпа Ердогана є черговою провокацією Кремля та «прикрим непорозумінням».

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Факт перебування у складі офіційної делегації Держдуми РФ «депутатів», незаконно обраних на окупованій території Криму та їх участь у міжнародному міждержавному заході … може сприйматися як ігнорування організаторами даної конференції позиції ООН, ЄС, Ради Європи, ОБСЄ, ПАЧЕС та інших міжнародних організацій, що підтримують суверенітет і територіальну цілісність України».

«Депутати Держдуми РФ», представлені президенту Туреччини, є безпосередніми організаторами і виконавцями багатьох незаконних і злочинних діянь, що сприяють тимчасовій окупації Криму Росією, забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, переслідуванням, арештам, і позбавленню волі членів Меджлісу і активістів кримськотатарського національного руху».

В українському суспільстві інформація про участь «депутатів Держдуми» у конференції та їх представлення президенту Туреччини «сприйнята як прикре непорозуміння», заявив Чубаров.

За його словами, громадяни України оцінюють подібні провокаційні хитрощі російської влади як спроби залучення світових лідерів і відомих політичних і громадських діячів до легітимізації спроби анексії Криму і виправдання скоєних російською окупаційною владою злочинів проти українського і кримськотатарського народів.

«Однією з цілей чергової провокації Кремля є спроба зашкодити високому рівню довірливих відносин між Україною і Туреччиною, – заявив він.

Чубаров заявив, що таким чином пропагандисти з РФ намагаються створити «інформаційну завісу нібито визнання Туреччиною незаконної анексії Криму».

«Меджліс кримськотатарського народу закликає президента Туреччини, депутатів Національних Зборів Туреччини, лідерів політичних партій і представників громадянського суспільства Туреччини вжити спільно з Україною та міжнародною спільнотою особливі зусилля щодо деокупації Криму і відновлення територіальної цілісності України», – йдеться у заяві.

  • 13 жовтня МЗС України направило ноту протесту Туреччині через зустріч турецького президента Реджепа Ердогана з так званими «депутатами» Держдуми РФ Наталією Поклонською і Русланом Бальбеком, незаконно обраними в окупованому Криму. Кримські колаборанти у складі російської делегації брали участь у III Конференції спікерів парламентів з протидії тероризму і зміцненню регіональної взаємодії у Стамбулі.
  • Прокуратура АРК дасть правову візиту так званих «депутатів» Держдуми РФ, незаконно обраних в окупованому Криму, Наталії Поклонської і Руслана Бальбека, які в складі «офіційної» делегації РФ відвідали Туреччину і зустрілися з президентом країни Реджепом Ердоганом.