У Харкові відкрили монумент захисникам України

У День захисника України в Харкові відбулося урочисте відкриття пам'ятника, присвяченого всім, хто захищав і захищає країну.

Монументальна композиція знаходиться на площі Захисників України. Композиція складається з Куба з написом «Герої не вмирають» 14 металевих стел.

«14 колон прикрашені рядками з вірша Володимира Сосюри» Любіть Україну «і куб, що символізує Україну, становлять цілісну композицію монументального комплексу», – йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті.

Автори композиції вибрали куб як центральний елемент як найбільш міцну геометричну фігуру. Він символізує Україну – єдина держава, яка зазнала втрат у боротьбі з агресором. Людські жертви і тимчасово окуповані території символізує відсутня частина куба. Відсутні частини винесені на площу у вигляді 14 стел, які символізують 2014 рік – рік початку російської збройної агресії проти України.

Остаточний варіант пам’ятника було затверджено на громадських слуханнях в 2018 році. У них брали участь ветерани АТО/ООС, бойові офіцери і представники військових комісаріатів. Будівельні роботи велися з червня цього року, повідомляє прес-служба Харківської обласної державної адміністрації.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine