Формула Штайнмаєра не принесе миру – Леонід Кучма

Формула Штайнмаєра з мирного врегулювання на Донбасі у запропонованому Україні вигляді не є прийнятною, заявив представник України у тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма.

Леонід Кучма Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

Леонід Кучма не вважає «формулу Штайнмаєра» капітуляцією і впевнений, що її варто обговорювати. 

«Формула Штайнмаєра, яку мають розглядати на рівні Верховної Ради і так далі, це – не капітуляція, це також шлях, ми маємо обговорювати, якщо є пропозиції. І ми не маємо відкидати все, що нам пропонують подумати над цим, але приймати або не приймати – це вже інша справа. Звичайно, у тому вигляді, в якому нам пропонують – ні», – сказав Кучма.

За його словами, для реалізації «формули Штайнмаєра» має бути забезпечене виведення всіх військ, техніки, роззброєння, та передача кордону під український контроль. 

Також Кучма піддав критиці європейські країни за недостатню підтримку України та подвійні стандарти:

«За час у Мінському процесі у мене більше є думка, що на першому місці у них євро, а на другому вже – європейські цінності. Ми бачимо, що незважаючи на торговельні санкції, Європа торгувала і торгує з Росією», – зазначив експрезидент. 

Нагадаємо: 

  • 1 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українська сторона погоджує так звану «формулу Штайнмайєра» щодо виборів на окупованому Донбасі.
  • 3 жовтня 2019 року очільник МІД РФ Сергій Лавров заявив, що особливий статус Донбасу має бути прописаний в Конституції України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine