Мешканка Донецька не отримає компенсацію зарплати за два роки перебування у полоні бойовиків «ДНР» – рішення суду

Донецький апеляційний суд відмовив мешканці Донецька Ользі Політової у задоволені вимог про компенсацію заробітної плати у сумі майже 186 тис грн, яку вона не отримувала, поки два роки перебувала в полоні бойовиків «ДНР».

Ольга Політова Фото: YouTube Телеканал UA: ДОНБАС

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на судові документи та сюжет телеканалу UA: Донбас.

До війни на Донбасі Ольга Політова жила і працювала в Донецьку. Після початку бойових дій перевелася в Центр первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватського району в селищі Очеретине на підконтрольній українській владі території. Працювала заступницею головного лікаря з медичної допомоги, а також отримувала половину ставки лікаря-терапевта вищої категорії.

Для того, щоб потрапити на роботу, Політова мала щодня перетинати блокпости на лінії розмежування. У 2015 році на КПП «Красний партизан» бойовики знайшли у неї вибухівку.

«Мене почали інтенсивно обшукувати. Цілеспрямовано. І знайшли в мене вибухові речовини», — розповіла Політова журналістам.

Вона стверджує, що перевозила вибухівку для українських військових. Говорити про те, хто їй це доручив, відмовилася, посилаючись на небезпеку.

Бойовики затримали жінку й посадили в слідчий ізолятор. Пізніше так званий «суд ДНР» призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років 6 місяців.

27 грудня 2017 року Політову визволили з полону в рамках масштабного обмінуз бойовиками. Вона змогла повернутися на підконтрольну уряду територію України разом з іншими 73 бранцями.

Жінка звернулася до керівництва лікарні, у якій працювала, з проханням виплатити їй недоотриману заробітну плату у сумі майже 186 тисяч грн. Врешті вирішила подати позов до суду, оскільки керівники відмовилися платити гроші. З’ясувалося, що коли вона була в полоні, у лікарні їй оформили відпустку без права на виплати.

Рішенням Дружківського міського суду від 14 червня 2019 року вимоги Ольги до лікарні задовольнили повністю. Однак керівництво лікарні не погодилося з таким рішенням суду й подало апеляцію. В результаті Донецький апеляційний суд відмовив у задоволенні вимог Ольги Політової про компенсацію заробітної плати, яку вона не отримувала, поки перебувала в полоні бойовиків «ДНР».

«Позиція така, що медичний працівник і вибухівка – це не історія, яка відповідає нашим задачам медичних працівників. Чому я повинен зараз лікарям не доплачувати, а виплатити компенсацію Ользі Пилипівні, я не зовсім розумію», – сказав Роман Білих, керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватського району Донецької області.

Адвокат Політової Володимир Петренко готує касаційну скаргу на рішення апеляційної інстанції.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine