Президент призначив керівника кримського Главку СБУ – указ

Новини
Херсон, вивіска на будівлі ГУ СБУ в АРК і у м.Севастополі Фото: investigator.org.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення колишнього працівника військової прокуратури, полковника юстиції Євгена Нетужилова начальником Головного управління Служби Безпеки України в Автономній Республіці Крим. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Призначити Нетужилова Євгена Володимировича начальником Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим», – сказано в указі президента.

Євген Нетужилов народився 19 липня 1980 року, с. Біла Криниця Великоолександрівського району Херсонської області.

Отримав спеціальність юриста на військово-юридичному факультеті Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. Другу вищу освіту здобув у Національному університеті «Львівська політехніка» за спеціальністю «менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Євген Нетужилов, начальник ГУ СБУ в АР Крим

З 2003 року – в органах військової прокуратури. Слідчий, старший слідчий, слідчий з особливо важливих справ, начальник слідчого відділу у військовій прокуратурі західного регіону.

У 2014 році відряджений до військової прокуратури Південного регіону України – на посаду начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого відділу управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами АТО. З 08.09.2014 по 30.04.2015 брав безпосередню участь в антитерористичній операції. 

У 2014-2015 роках – заступник начальника управління нагляду за додержанням законів ОС АТО Головної військової прокуратури ГПУ.

2015-2017 рр. – заступник військового прокурора Південного регіону України.

2017 р. – заступник військового прокурора сил антитерористичної операції, пізніше –  начальник відділу представництва інтересів держави в оборонно-промисловому комплексі управління представництва інтересів громадянина в суді, протидії корупції у воєнній сфері військової прокуратури Південного регіону України.

2017 р. – заступник начальника відділу представництва інтересів громадянина або держави, протидії корупції у військовій сфері управління представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії корупції у воєнній сфері.

У 2018-2019 роках працював на ДП «Одеський авіаційний завод».

З січня 2019 року – у Службі зовнішньої розвідки України.

Згідно майнової декларації за 2018 рік, Євген Нетужилов не має жодних майнових прав та доходів, окрім зарплати за основним місцем роботи. Натомість, його дружина володіє квартирою в Одесі та автомобілем Lexus, а також корпоративними правами від 32 до 90% у шести товариствах з обмеженою відповідальністю.

До 24 червня 2019 року ГУ СБУ в АРК очолював генерал-майор СБУ Олександр Шмітько.

Нагадаємо: 

  • 29 серпня народні депутати більшістю голосів підтримали призначення головою Служби безпеки України Івана Баканова, кандидатуру якого вніс президент Володимир Зеленський.
  • 24 червня президент України Володимир Зеленський звільнив Олександра Шмітька з посади начальника Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим.