Бойовики «ДНР» передали тіло українського бійця, який загинув в полоні, однак рідні не впізнали його

Бойовики так званої «ДНР» 12 листопада передали на підконтрольну уряду України територію тіло українського бійця Романа Беспалого, одного з восьми військовослужбовців, які потрапили у полон 22 травня 2019 року, заїхавши на вантажівці на окуповану територію. Однак родичі Беспалого заявляють, що це не його тіло, в якому, до того ж, не було внутрішніх органів.

Бойовики стверджують, що нібито Роман Беспалий у полоні наклав на себе руки, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Тіло було передано в чорному мішку тільки через місяць після оголошеної загибелі. За словами начальника відділу цивільно-військового співробітництва ООС Юрія Гуменного, бойовики не надали відповідних документів і речей. За його словами, досі тіла бранців на українську сторону не передавали в чорному пластику й без одягу.

До Дніпра на процедуру упізнання прибули дружина Романа Беспалого Анжела і його батько, однак вони не впізнали Романа. Дружина відкидає версію самогубства – Роман вірив у Бога. «Під будь-яким тиском, він би що завгодно, тільки не вкоротив віку. Я більше схиляюсь, що навіть, якщо це мій чоловік, то його вбили, але сам би він собі віку не вкоротив», – зазначила Анжела Беспала.

У поліції зазначили, що перед передачею тіла його розітнули і вилучили органи, за якими можна встановити причину смерті. «Попереднє розтин було зроблено в місті Донецьк. Ніяких висновків не було надано. Тому розтин в місті Дніпро не дає нам розуміння про причини смерті», – сказала Ганна Старчевська, прес-секретар ГУ Нацполіціі в Дніпропетровській області.

Фотографії померлого показали старшому солдату Максиму Горяїнов, який був одним з тих, кого взяли в полон бойовики разом з Беспалим. В кінці червня бойовики передали його разом з ще трьома заручниками українській стороні. Горяїнов також не впізнав на фото Романа Безпалого. За його словами, люди, які допитували полонених, вважали Романа Беспалого неформальним лідером групи. Відтак, його прагнули зламати першим.

Сім’я Беспалого хоче перевірити особу померлого шляхом ДНК-тесту. Батько Романа здав зразки своєї крові для генетичного аналізу.

Нагадаємо:

  • Станом на травень 2019 року, за 5 років з початку агресії РФ на Донбасі в рамках гуманітарного проекту «Евакуація 200» з району бойових дій вивезено 1736 тіл загиблих захисників України, 71 військовослужбовець вважається зниклим без вісті.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine