Україна подала апеляцію на вирок Марківу, її розгляд очікується навесні 2020 року

Україна 20 листопада подала апеляційну скаргу на рішення Суду італійського міста Павія, який визнав військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа нібито винним у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі і засудив його до 24 років позбавлення волі. Розгляд апеляції Апеляційним судом округу Ломбардія очікується навесні 2020 року.

Віталій Марків Фото: Nataliya Kudryk/Радіо Свобода

Про це повідомляє Офіс президента України у Facebook.

«Україна глибоко розчарована вироком суду міста Павія, який вражає несправедливістю і порушенням основних правових принципів, за якими засуджено Віталія Марківа. Крім того, Україна вважає, що прийняття до розгляду цивільного позову проти України в національному суді Італійської Республіки порушує принципи міжнародного права, зокрема, юрисдикційний імунітет держави, заснований на суверенітеті і рівності держав», – йдеться в повідомленні.

Як наголосили у Офісі президента, українська держава висловлює готовність застосувати всі правові засоби для забезпечення справедливості для Віталія Марківа і сподівається, що Італія буде залишатися непохитною в дотриманні верховенства права.

Нагадаємо:

  • 12 липня в Італії суд міста Півія засудив до 24 років позбавлення волі старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа за нібито причетність до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі і його напарника росіянина Андрія Миронова 24 травня 2014 року в ході бойових дій на Донбасі. При цьому обвинувачення просило для нацгвардійця 17 років позбавлення волі. Маркыв має подвійне громадянство України і Італії.
  • 24 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Ради міністрів Італійської Республіки Джузеппе Конте, в ході якої, зокрема обговорювався і вирок суду Марківу. Зеленський запропонував правову допомогу України в проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті фотокореспондента Роккеллі. Він висловив стурбованість невиправдано жорстким рішенням суду і підкреслив важливість неупередженого розгляду цієї справи італійським Апеляційним судом.
  • 24 вересня, під час зустрічі з Конте в Нью-Йорку, Зеленський запропонував створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин загибелі Роккеллі, в причетності до якої обвинувачують Марківа. Президент України зазначив, що очікує всебічного і об’єктивного розгляду справи Марківа.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine