Про це Центру журналістських розслідувань повідомила Олена Глушко, юристка «Донбасс SOS».
«Законопроект про пенсії своєчасний завжди, бо спрямований на захист найуразливішої категорії населення – це переселенці, люди похилого віку та люди, які проживають на непідконтрольних територіях. Ми зіштовхуємося з тим, що до нашої організації на гарячу лінію кожен день дзвонять десятки людей, яким затримують виплату пенсії. Ці люди знімають житло на свою пенсію, яку їм ще й затримують. Вони патріотично виїхали на підконтрольну територію, але тут вони виявилися зайвими», – розказала Олена Глушко.
На своєму сайті організація «Донбасс SOS» розмістила інфографіку, яка пояснює, що змінить законопроект:
«Цей законопроект вже не перший, власне на минулому скликанні, перша версія цього законопроекту № 6692 не розглядалася. Він лежав і далі з ним нічого не відбувалося. Цілком можливо, що зараз буде та сама історія», – додала Олена Глушко.
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2083-д. Він передбачає відв’язування виплати пенсій від статусу внутрішньо переміщеного особи.
Нагадаємо:
- За даними Українського офісу ООН з координації гуманітарних питань, понад 560 тисяч людей похилого віку були позбавлені доступу до пенсій на Донбасі через бюрократичні перепони.
- За інформацією Пенсійного фонду України, пенсіонери-переселенці позбудуться пенсій, якщо відмовляться від статусу ВПО. Подробиці читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Невиплата пенсійних боргів переселенцям: дискримінація заради економії».