Уряд запускає програму компенсації за зруйноване житло на Донбасі – Коляда

Кабінет міністрів України запускає програму компенсації за зруйноване житло внаслідок війни на Донбасі. В держбюджеті вже закладено на її реалізацію 40,2 млн грн.

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда Фото: mva.gov.ua

Про це повідомила міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, передає телеканал hromadske.

«Вперше діятиме бюджетна програма з компенсації за зруйноване житло. Нова бюджетна програма – 40,2 млн закладено, ми свідомі, що це мало, але відкриття програми дає можливість і надалі шукати гроші та розширити таку можливість», – сказала Коляда.

За її словами, наступного року таку компенсацію зможуть отримати 134 родини.

27 листопада Кабмін ухвалив рішення виділити 200 млн грн на державні кредити для купівлі житла ветеранам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам. Виділені кошти дозволять ветеранам та переселенцям брати кредити на купівлю житла під 3% річних на термін до 20 років при мінімальному внеску до 6% від вартості житла.

Нагадаємо:

  • З 3 по 5 грудня 2019 року тривав прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян – учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.
  • Короткі терміни подачі заяв на отримання пільгового іпотечного кредиту для учасників АТО/ООС та ВПО зумовлені кінцем бюджетного року. Фінансування на проект було виділено у рамках експерименту, який має довести ефективність іпотечного кредитування в Україні. Про це Центру журналістських розслідувань повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine