РНБО затвердила основний сценарій реінтеграції Донбасу перед зустріччю в Нормандські форматі – Данилов

На закритому засіданні Ради національної безпеки і оборони, яке пройшло 7 грудня під головуванням президента України Володимира Зеленського, був затверджений один із сценаріїв розвитку подій на Донбасі в зв'язку з майбутньою зустріччю в Нормандські форматі, який буде втілюватися в життя як основний.

Про це повідомив журналістам секретар РНБО Олексій Данилов за підсумками засідання, передає агентство Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні на засіданні РНБО було прийнято один із сценаріїв, який буде втілюватися в життя як основний на даний час», – сказав Данилов.

Він зазначив, що сценарій реінтеграції Донбасу передбачає повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей до складу України. «Ключові моменти, які сьогодні є в порядку денному, – це вже похідні від, скажімо так, визначених сценаріїв», – вказав секретар РНБО.

Він нагадав, що Україна хоче повернути своїх полонених, які знаходяться на території РФ, в окупованому Криму та на окупованій частині Донбасу. Також Україна хоче припинити вогонь на Донбасі. За його словами, третім питанням, який зараз розглядається, це повернення Україні контролю над кордоном, і потім вже питання проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

Данилов вказав, що Україна має сценарії на випадок будь-яких результатів і домовленостей на зустрічі в «нормандському форматі» 9 грудня

«Варіанти є на будь-який випадок: якщо ми домовимося, якщо ми домовимося частково, якщо ми домовимося повністю. На будь-який випадок у нас є п’ять наших варіантів. Всі органи центральної влади, Збройні сили, всі спеціалізовані органи готові до будь-якого сценарію … Може бути і ескалація конфлікту, і припинення конфлікту. Все це залежить від того, яким чином будуть проведені переговори саме в «нормандському форматі»», – заявив він.

Крім того, секретар РНБО підкреслив, що держава не знімає з порядку денного питання повернення окупованого Криму до складу України.

«Питання Криму ми не знімаємо з порядку денного, тому що питання Криму також для нас є ключовим. Ми свої землі, які належать Україні, ми свою територіальну цілісність будемо захищати», – сказав Данилов.

Як повідомлялось, 9 грудня лідери країн «нормандської четвірки»: президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель, проведуть зустріч у Парижі.

Нагадаємо:

  • 4 грудня Володимир Зеленський провів координаційну нараду в рамках підготовки до зустрічі в «нормандському форматі» 9 грудня в Парижі, в ході якої обговорили та затвердили п’ять можливих сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.
  • 27 листопада голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив, що відсутність згадки Криму в розмові з Володимиром Путіним під час нормандського саміту в Парижі буде сприйматися як згода України на анексію півострова.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що США можуть допомогти Києву в поверненні окупованого Росією Криму та запропонува формат переговорів для обговорення цього питання: Україна, Росія, США. Він додав, що буде піднімати це питання на зустрічі 9 грудня в Парижі у нормандському форматі.
  • У Кремлі заявили, що будь-яке обговорення з Києвом питання про повернення окупованого Криму Україні неможливе.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine