СБУ заявляє, що посадовці ОДА привласнили мільйони, частину грошей перевезли в окупований Луганськ

Посадових осіб Луганської обласної державної адміністрації (ОДА) та керівників будівельної компанії підозрюють у привласненні 10 млн гривень, виділених державою на розвиток соціальної інфраструктури в районі операції Об'єднаних сил.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«В ході проведення робіт зі спорудження дитячого будинку сімейного типу та зони відпочинку менеджери підрядної фірми за згодою чиновників облдержадміністрації незаконно заволоділи 10 млн гривень бюджетних коштів», – йдеться в повідомленні.

За даними правоохоронців, зловмисники в кілька разів завищили вартість будівельних матеріалів, а незаконно отримані гроші перевели на рахунки декількох фіктивних фірм-субпідрядників, зареєстрованих в Харкові.

Відмивання грошей відбувалося через конвертаційний центр, отримані гроші були привласнені.

«Оперативники спецслужби встановили, що частина виведених в «тінь» грошей комерсант перевозив у тимчасово окупований Луганськ. Там він вкладав кошти в діяльність підконтрольної будівельної компанії, яка регулярно здійснює відрахування в так званий «бюджет» квазіреспублікі», – сказано в повідомленні.

В рамках кримінального провадження за ч.3 ст.110-2 і ст.191 Кримінального кодексу України правоохоронці провели обшуки.

В офісах підрядної фірми в Києві, в двох приміщеннях конвертаційного центру та за місцем проживання фігурантів справи вилучено бухгалтерську документацію і матеріали, що підтверджують проведення махінації.

Також правоохоронці виявили докази провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території Луганської області та понад 2,6 млн гривень готівкою.

  • У Харківській області контррозвідка СБУ викрила механізм фінансування терористичних організацій «Л/ДНР» через афери з соціальними виплатами.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine