У російських в’язницях відбувають покарання близько двох тисяч українців – Денісова

Близько двох тисяч українців утримують у тюрмах Російської Федерації.

Людмила Денисова, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Фото: investigator.org.ua

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Тільки в 2018 році було заарештовано 176 наших співгромадян, а засуджено 692 особи за незаконний обіг наркотичних речовин. Станом на 30 червня 2019 у тюрмах РФ незаконно утримується 1989 громадян. За уточненою інформацією на сьогодні ця цифра становить близько 2000 громадян України», – написала вона.

Як зазначила омбудсмен, з 2015 року в Україні діє транснаціональне злочинне угруповання, «яке шляхом обману вербує громадян України і втягує їх у незаконну діяльність з розповсюдження наркотичних речовин на території Російської Федерації».

Денісова зазначила, що, за словами представників МЗС, поки відсутня актуальна інформація про кількість громадян України, яких утримують в місцях несвободи в РФ через невиконання російською стороною Консульської конвенції між Україною і РФ, зокрема щодо невідкладного інформування про затримання й арешт на території РФ громадян України.

«У багатьох випадках жертви торгівлі людьми не мають належного зв’язку із зовнішнім світом. Адміністрації колоній в РФ майже повністю блокують листування з Україною.Така ситуація унеможливлює подачі заяв про злочини та визнання потерпілими саме жертв торгівлі людьми», – зазначила вона.

  • Росія незаконно переслідує 115 мешканців окупованого Криму за безпідставними та політично мотивованими обвинуваченнями, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Берліні на подіумній дискусії, присвяченій 5-тій річниці незаконної окупації Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine