Людина буде отримувати пенсію за цей місяць і автоматично одну пенсію в рахунок погашення боргу – Лубінець

Новини
Дмитро Лубінець, голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Фото: investigator.org.ua

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець пояснив, яким чином планується виплачувати пенсії і заборогованність по ним громадянам України з тимчасово окупованих територій ОРДЛО відповідно до нового законопроекту 2083-д.

Про це Дмитро Лубінець повідомив в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань.

«Кошти йдуть з пенсійного бюджету. Розуміючи, що це буде додаткове навантаження, ми виходили з того, щоб людям не виплачувати однаразово, а розбивати. Наприклад, людина не отримувала три роки пенсію – розбиватимемо цей борг ще на три роки. Тобто, автоматично людина буде отримувати пенсію за цей місяць і автоматично ще одну пенсію за рахунок того боргу, який вже є перед цією людиною з боку України», – розказав Дмитро Лубінець.

Також голова Комітету зазначив, що якщо пенсії на тимчасово окупованих територіях не виплачувати, відбуватиметься накопичення боргу.

«Людина може звертатися до суду, вона виграє, проходить всі інстанції, звертається до Європейського суду з прав людини і автоматично окрім того, що має виплатити Україна ще додатково отримує від 5 до 25 тисяч євро і більше – є такі випадки. І це теж платиться з державного бюджету України. Тому ми хочемо показати для людей, які там проживають і для наших міжнародних партнерів, які надають нам допомогу, що ми як держава піклуємося про своїх людей. Хочемо ми чи не хочемо, чи це буде більше відрахувань з державного бюджету, чи менше. Логіка дуже проста ми повинні дбати про наших людей», – додав Лубінець.

  • Влада взялася за вирішення пенсійної проблеми для громадян України з тимчасово окупованих територій Сходу і Криму. У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт 2083-д про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсії, який повинен зняти багато болючих питань і сприяти реінтеграції жителів непідконтрольних територій. Зараз пенсіонери з окупованих районів Донбасу, Криму і Севастополя можуть розраховувати на свою пенсію тільки в разі отримання довідки тимчасово переміщеної особи. Новий законопроект звільняє від цього документа пенсіонерів з ОРДЛО, але не з Криму. Розібратися в перспективах вирішення пенсійної проблеми нам допоможуть Юрій СМЄЛЯНСЬКИЙ, економічний експерт Фонду «Майдан закордонних справ», і Олена ГЛУШКО, юрист ГО «Донбас SOS» – у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).