У Криму ФСБ затримала жителя Сімферополя за підозрою в нібито виготовленні вибухівки

В окупованому Криму співробітники ФСБ затримала жителя Сімферополя Дениса Кашука за підозрою в нібито виготовленні вибухових речовин. Під тиском силовиків він відмовився від адвоката. Сім’я побоюється, що його можуть примусити під тортурами обмовити себе.

Денис Кашук. Фото надане дружиною Ольгою Кашук

Про це виданню «Ґрати» повідомила дружина затриманого Ольга Кашук і підтвердив адвокат Назім Шейхмамбетов.

За їхньою інформацією, 17 грудня 40-річний Денис Кашук вийшов на роботу в рекламне агентство, о 10:00 його стільниковий телефон був уже не доступний. Увечері того ж дня Ользі Кашук повідомили, що її чоловік не був на роботі і вона звернулася в поліцію. Наряд приїхав до них додому близько 22:00, прийняли заяву про зникнення людини, взяли фотографію і зубну щітку для ДНК-експертизи.

На наступний ранок вдома у Кашуків співробітники ФСБ провели обшук, під час якого повідомили, що Денис Кашук підозрюється у виготовленні вибухових речовин. За підсумками обшуку була вилучена техніка і електронні носії.

19 грудня адвокат Іслям Веліляєв побачився з Кашуком в будівлі ФСБ, проте той написав відмову від його послуг.

«Я відвідав в будівлі ФСБ Дениса Анатолійовича Кашука. При зустрічі, він відразу заявив, що відмовляється від адвоката Ісляма Веліляєва, хоча ми з ним до цього не були знайомі. У конфіденційній бесіді він розповів, що його затримали вранці 17 грудня. З того часу він перебував у будівлі ФСБ. У нього зажадали відмовитися від мене. На даний момент він написав заяву про відмову. Запитав у слідчого, що писати, той йому продиктував фразу підстави відмови: «що від невстановлених осіб йому стало відомо про репутацію адвоката». Це цілеспрямований тиск на підзахисного для відмови від юридичного захисту», – розповів Веліляєв.

Адвокат підтвердив, що кримінальну справу порушено за статтями 222 і 222.1 Кримінального кодексу РФ («Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів» і «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв»).

«Від мене вимагали підписку про нерозголошення, я відмовився, але вони викликали понятих, щоб зафіксувати оголошення мені заяви про нерозголошення», – зазначив Веліляєв. Стан Кашука він охарактеризував, як «живий, не можу сказати, що здоровий».

«Ми підозрюємо, що людина перебуває у важкому психологічному стані і через це письмово відмовився від послуг адвоката. Сім’я побоюється, що до нього були застосовані тортури і методи фізичного тиску», – сказав адвокат Назім Шейхмамбетов.

«Ми боїмося, що його можуть примусити під тортурами обмовити себе», – припустила Ольга Кашук.

19 грудня «Київський районний суд» Сімферополя має обрати для Кашука запобіжний захід.

Нагадаємо:

  • В кінці листопада 2019 року ФСБ заявила про затримання в окупованому Севастополі росіянки за підозрою в «шпигунстві на користь розвідки Міноборони України».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine