Ексберкутівців, обвинувачених в розстрілах на Інститутській, намагалися всунути на обмін кілька разів – адвокат сімей Небесної сотні

Колишніх беркутівців, обвинувачених у вбивстві майданівців на Інститутській 20 лютого 2014 року, неодноразово намагалися включити в списки на обмін утримуваними особами з бойовиками «ДНР» і «ЛНР». І в цей раз є велика ймовірність, що ексберкутівців все ж обміняють.

Про це заявив адвокат сімей Небесної сотні Павло Дикань, пише видання «ГОРДОН».

«Є серйозні побоювання, що беркутівців, обвинувачених в розстрілах на Інститутській, можуть обміняти. Вони знаходяться в списках, тому по ним можливі відповідні процесуальні рішення. У списки на обмін їх намагалися засунути кілька разів, але ми постійно звертали на це увагу. А зараз може і «прокатити». Судячи з усього, у влади інші пріоритети: не покарати винних, а щось інше. Так, я розумію, з точки зору людей, чиїх родичів незаконно утримують в РФ, це пріоритетно. Але з точки зору справедливості і вимог товариств дозволити людям уникнути покарання за вчинене – це, як мені здається, вкрай неправильно», – зазначив адвокат.

На його думку, захист колишніх беркутівців подасть клопотання про зміну їм запобіжного заходу.

«З моєї точки зору, їх не можна просто взяти і віддати. Але того ж (фігуранта справи про катастрофу MH17, колишнього начальника «бригади протиповітряної оборони ДНР» Володимира) Цемаха не звільнено від відповідальності, а просто звільнили під особисте зобов’язання. І одночасно передали. Після чого вже почали висувати підозри. І тут вже простежується склад злочину з боку посадових осіб, які це організували. Фактично це було перешкодою рішенням суду. Що стосується цих беркутівців, то вони знаходяться під арештом. І без вирішення суду звільнити їх неможливо. Думаю, сторона захисту подасть клопотання про зміну запобіжного заходу. І ми, безумовно, про це дізнаємося», – резюмував Дикань.

  • Адвокатська дорадча група, яка займається справами Майдану, опублікувала звернення до президента Володимира Зеленського щодо можливого обміну колишніх «беркутівців» у рамках домовленостей ТКГ.
  • Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Україна планує передати бойовикам «Л/ДНР» колишніх «беркутівців», обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час обміну утримуваними особами.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine