Зеленський підписав закон про статус учасників бойових дій для добровольців, які воювали на Донбасі

Новини

Президент України Володимир Зеленський 23 грудня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу і соціальних гарантій окремим особам з числа учасників Антитерористичної операції».

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради. Закон парламент ухвалив у другому читанні і в цілому 4 грудня.

У документі передбачено механізм надання статусу учасників бойових дій (УБД) добровольцям, яки воювали на Донбасі. Відповідно до закону, статус ветеранів буде надано особам, які в складі добровольчих формувань брали участь в АТО до набуття чинності 24 лютого 2018 року закону про забезпечення суверенітету України на Донбасі, що передбачає створення штабу операції Об’єднаних сил замість штабу АТО.

Статус ветеранів мають намір надати особам, які до набуття чинності закону про забезпечення суверенітету України на Донбасі виконували бойові завдання в зоне АТО не менше 30 календарних днів у взаємодії зі Збройними силами, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки України та іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Документ передбачає також соціальні гарантії для ветеранів та членів їх сімей.

  • В Україні створено спеціальний реєстр учасників Антитерористичної операції: за станом на 9 грудня там значилися 375 027 бійців, з яких 160 – з позначкою «доброволець».
  • 4 грудня Верховна Рада ухвалила закон про надання статусу учасника бойових дій (УБД) та соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в Антитерористичній операції на Донбасі.
  • За різними експертними оцінками, станом на кінець 2019 року в Україні нараховується близько 3000 добровольців без будь-якого офіційного статусу і прав, які соціально не захищені і позбавлені державних гарантій і пільг.