Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на вирок Рубіжанського міського суду Луганської області від 24 грудня 2019 року.
Валерія Єфіменка звинуватили, зокрема, в участі в незаконному збройному формуванні (ч. 5 ст. 260), веденні війни та агресивних воєнних дій (ч. 2. ст. 437) Кримінального кодексу України.
За матеріалами справи, Єфіменко разом з іншими бойовиками здійснив збройний напад на Луганський прикордонний загін у 2014 році. Він також охороняв захоплену будівлю СБУ. Саме в ній дислокувався загін «Леший», у якому служив бойовик.
Єфіменко пішов на угоду зі слідством та визнав провину. Колегія суддів у складі Валерії Козюменської, Юрія Ткачука та Наталії М’якінченко затвердила угоду та засудила бойовика до 2 років та 10 місяців позбавлення волі. Термін, який Єфіменко був у СІЗО, зарахували до строку основного покарання за схемою «день за два».
Час відбування покарання почали рахувати з 30 липня 2018 року. Отже, на момент винесення вироку йому зарахували вже 1024 дні, а це майже три роки.
Статті ККУ, за якими обвинувачували бойовика, передбачали покарання до 15 років позбавлення волі. 28 грудня 2019 року Валерія Єфіменка могли віддати терористам в рамках обміну. Те, що він був заявлений до обміну, написано у вироці, однак точних списків, кого віддала Україна, наразі немає.
Нагадаємо:
- 29 грудня в рамках обміну утримуваних осіб Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ і бойовиками ОРДЛО. У свою чергу, Україна передала на окуповані території 127 осіб, в тому числі п’ятьох колишніх «беркутівців» Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янишевського і Олександра Маринченка, обвинувачених у розстрілі людей у Києві на Інститутській 20 лютого 2014 року.
- За данними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерії Лутковської, у полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.