Бойовик «ЛНР» Валерій Єфіменко, якого передали на окуповані території Донбасу в рамках обміну утримуваними особами, був засуджений на 2 роки та 10 місяців за ведення агресивної війни та участь у незаконному збройному формуванні (НЗФ). Злочинець пробув за гратами трохи більше року.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на вирок Рубіжанського міського суду Луганської області від 24 грудня 2019 року.
Валерія Єфіменка звинуватили, зокрема, в участі в незаконному збройному формуванні (ч. 5 ст. 260), веденні війни та агресивних воєнних дій (ч. 2. ст. 437) Кримінального кодексу України.
За матеріалами справи, Єфіменко разом з іншими бойовиками здійснив збройний напад на Луганський прикордонний загін у 2014 році. Він також охороняв захоплену будівлю СБУ. Саме в ній дислокувався загін «Леший», у якому служив бойовик.
Єфіменко пішов на угоду зі слідством та визнав провину. Колегія суддів у складі Валерії Козюменської, Юрія Ткачука та Наталії М’якінченко затвердила угоду та засудила бойовика до 2 років та 10 місяців позбавлення волі. Термін, який Єфіменко був у СІЗО, зарахували до строку основного покарання за схемою «день за два».
Час відбування покарання почали рахувати з 30 липня 2018 року. Отже, на момент винесення вироку йому зарахували вже 1024 дні, а це майже три роки.
Статті ККУ, за якими обвинувачували бойовика, передбачали покарання до 15 років позбавлення волі. 28 грудня 2019 року Валерія Єфіменка могли віддати терористам в рамках обміну. Те, що він був заявлений до обміну, написано у вироці, однак точних списків, кого віддала Україна, наразі немає.
Нагадаємо:
- 29 грудня в рамках обміну утримуваних осіб Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ і бойовиками ОРДЛО. У свою чергу, Україна передала на окуповані території 127 осіб, в тому числі п’ятьох колишніх «беркутівців» Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янишевського і Олександра Маринченка, обвинувачених у розстрілі людей у Києві на Інститутській 20 лютого 2014 року.
- За данними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерії Лутковської, у полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.