ФСБ спростила порядок виходу суден і рибальства біля берегів окупованого Криму

Новини
Яхти біля центральної набережної в Ялті Фото: RFE/RL

ФСБ спростила порядок виходу в море прогулянкових і рибальських суден в прибережній акваторії Чорного моря біля окупованого Криму, щоб «сприяти більш комфортному відпочинку жителів і гостей півострова, а також здійсненню прибережного рибальства».

Про це повідомила прес-служба «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим», пише агентство Інтерфакс.

«Внесені зміни до чинного законодавства, які спростять порядок виходу суден і здійснення діяльності в прибережній акваторії Чорного моря. З 13 грудня 2019 року набрав чинності наказ ФСБ Росії від 30 жовтня 2019 року № 531 «Про внесення змін до наказу ФСБ Росії від 10 липня 2007 року № 355 «Про визначення ділянок (районів) внутрішніх вод Російської Федерації, в межах яких встановлюється прикордонний режим», – йдеться в повідомленні.

Як вказується, прикордонний режим тепер не встановлюється «в бік берега від вихідної лінії, від якої відміряється ширина територіального моря Російської Федерації: мис Прибійний – мис Тарханкут, мис Урет – точка на північний захід від мису Євпаторійський (з координатами 45°12’12 північної широти, 33°08’48 східної довготи), мис Євпаторійський – мис Лукулл – мис Херсонес, мис Фіолент – мис Айя – надводний камінь біля мису Сарич (з координатами 44°23’07 північної широти, 33°44’28 східної довготи ) – мис Миколая – мис Трійці, мис Небезпечний – мис Айтодор – мис Аю-Даг, мис Чікен – мис Меганом, мис Товстий – мис Киїк-Атлама – мис Чауда, мис на схід від мису Чауда (з координатами 45°00’46 північної широти, 35°57’19 східної довготи) – скелі Корабель-Камінь – мис Киз-Аул».

Фото: c-inform.info

У «кримському прикордонуправлінні ФСБ» заявили, що «набуття чинності змін буде сприяти більш комфортному відпочинку жителів і гостей півострова, а також здійсненню прибережного рибальства».

У той же час вказуєтья, що якщо капітан судна вирішить вийти за межі зазначених вище зон, то він в обов’язковому порядку повинен буде дотримуватися правил прикордонного режиму.

Раніше власники плавзасобів, щоб відійти від берега (будь то морська прогулянка по бухті або популярні морські турмаршрути з виходом з неї), зобов’язані були повідомляти прикордонний орган про свої наміри: мета, час, місце відходу і повернення, в тому числі темний або світлий час доби, – оскільки на ці акваторії поширювалися правила прикордонного режиму.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму створене потужне військове угруповання, яке прикриває Росію з південного і південно-західного стратегічного напрямків і здатне виконувати завдання як щодо оборони, так і щодо наступу. РФ розглядає півострів як важливий елемент стратегії національної безпеки в «стримуванні можливої агресії з боку НАТО».