ДТЕК Ахметова перестав платити державі за передачу електроенергії і заборгував вже півмільярда – «Наші гроші»

Компанії групи ДТЕК Ріната Ахметова наприкінці 2019 року перестали платити за послуги передачі енергії державній компанії «Укренерго» і станом на 10 січня накопичили борг у розмірі 544,48 млн грн.

Коллаж: Александр Шатов

Про це виданню «Наші гроші» повідомило джерело в урядових структурах.

Найбільший борг у розмірі 362,5 млн грн. накопичило ТОВ «Д.трейдінг», яке перестало платити за транспортування електроенергії магістральними лініями у листопаді минулого року.

ПАТ «ДТЕК-Західенерго» з жовтня накопичило борг 118,86 млн грн. Ще 63,12 млн грн винне ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

Загальна заборгованість понад тисячі клієнтів «Укренерго» склала 1,33 млрд грн. Таким чином група Ахметова винна держкомпанії майже половину всього боргу по системі.

«У відкритих джерелах відсутні дані про те, що ДТЕК виграв якийсь судовий позов, який би дозволив не платити компаніями Ріната Ахметова на законних підставах», – пише видання.

На другому місці за сумарним розміром боргів – державне ПАТ «Харківобленерго» та належне йому ПАТ «Харківенергозбут», які накопичили 222,04 млн грн.

Державне «Укрінтеренерго» має борг 99,16 млн грн, ТОВ «Енергетична Україна ЄК» – 59,35 млн грн, АТ «Миколаївобленерго» – 40,65 млн грн.

Нагадаємо:

  • З 2014 року року компанії українського бізнесмена Ріната Ахметова придбали активів на суму приблизно 22 млрд грн.
  • На початку 2019 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії Ріната Ахметова ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» на придбання у «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах. Цим придбанням група Ріната Ахметова суттєво перевищила поріг 35% на ринку поставок електроенергії, що є структурною ознакою монополії на ринку.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine