Вибори в ОРДЛО можуть відбутися тільки після виведення російських військ – США в ОБСЄ

Вибори на території окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) мають проходити під українським контролем, в безпечній обстановці і тільки після відновлення Україною контролю над кордоном і виведення з її території російських збройних формувань.

Постійний представник США в ОБСЄ Джеймс Гілмор Фото: osce.usmission.gov

Про це заявив глава місії США при ОБСЄ посол Джеймс Гілмор під час засідання Постійної ради ОБСЄ Відні.

«Сполучені Штати закликають до відновлення контролю України над своїм міжнародним кордоном з Росією. Вільні і чесні вибори повинні проходити під українським контролем і в безпечній обстановці, з виводом з території України очолюваних Росією сил і незаконних збройних формувань», – сказав Гілмор.

Замість цього, зазначив він, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ фіксують «необмежений потік залізничних вагонів, вантажівок і військової техніки, які щодня проходять з Росії на контрольовану Росією територію на сході України».

«Цей неконтрольований потік персоналу і техніки є прямим викликом зусиллям по підготовці до вільних і справедливих місцевих виборів на Донбасі», – підкреслив американський дипломат.

Він додав, що ситуація на сході України залишається непередбачуваною і небезпечною, про що свідчать недавні звіти СММ ОБСЄ.

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року Президент Володимир Зеленський на прес-конференції після зустрічі в нормандському форматі заявив, що ніякої федералізації України не буде, а також перерахував досягнуті домовленості. Зеленський також зробив акцент на кількох «червоних лініях», які Україна ніколи не переступить: неможливість федералізації, неможливість компромісів через поступки в межах територій. Також не буде допущено ніякого впливу на вектор руху і розвитку України. Крім того, ніяких компромісів по Криму. «Донбас і Крим – це Україна», – сказав Зеленський.
  • 12 грудня 2019 року Верховна Рада на позачерговому засіданні внесла зміни до статті 1 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» щодо продовження терміну його дії на один рік – до 31 грудня 2020 року включно.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine