Компанія військового академіка РФ за три роки отримала державні замовлення у шести аеропортах України

Компанія «Прогресстех-Україна», що належить академіку Академії військових наук РФ Володимиру Кульчицькому і претендує на проектування злітно-посадкової смуги в Міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ», з 2016 року отримала понад 5 млн гривень на виконання державних підрядів ще у шести українських аеропортах.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За даними системи ProZorro, у 2017 році «Прогресстех-Україна» отримала понад 3 млн гривень на проектуванні реконструкції аеропорту в Чернівцях. Також у 2017 році представники компанії надавали консультаційні послуги в аеропорту «Бориспіль». Отримали за це 399 тис гривень.

Цього ж року 163 тис гривень «Прогресстех-Україна» отримала за випробування штучних покриттів у Миколаївському аеропорті. Те ж саме робили в Полтаві у 2016 році.

У 2018–2019 роках компанія проводила роботи в аеропорту «Одеса» загальною вартістю понад 800 тис гривень. Також у 2019 році компанія за 349 тис грн проводила експерименти та наукові дослідження в аеропорту «Черкаси».

Наразі проходить етап кваліфікації переможця в тендері на розробку проектної документації для будівництва аеропорту в Дніпрі. Найменше грошей на виконання робіт попросила компанія «Прогресстех-Україна» – 12,9 млн гривень, що майже у два рази менше, ніж очікувана пропозиція замовника – 26,5 млн грн.

Наприкінці листопада 2019 року замовник проекту, державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів», намагався провести цей тендер. Однак усі пропозиції учасників були відхилені через невідповідності умовам закупівлі.

Згідно протоколу відхилення, тоді тендерна пропозиція «Прогресстех-Україна» мала цілу низку недоліків, зокрема: не було підтверджень виконання аналогічних договорів; тендерна пропозиція, де мали б зазначатися ціни на виконання робіт була просто скопійована з тендерної документації; не було підтверджень наявності штатних робітників із відповідною кваліфікацією.

Раніше повідомлялось, що проектуванням нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» може зайнятися компанія «Прогресстех-Україна».

Компанія зареєстрована у Києві. Директором в реєстрі юридичних осіб значиться Андрій Фіалковський.

Кінцевий бенефіціарний власник – громадянин Росії Володимир Кульчицький, 1950 року народження. Другий бенефіціар – компанія «PROGRESSTECHGROUP LTD», що зареєстрована у місті Нікосія на острові Кіпр.

Між тим, прес-служба Міністерства інфраструктури України 20 січня повідомила, що переможець у тендері на проектування аеропорту в Дніпрі ще не визначений. Кваліфікацією переможця буде займатися тендерний комітет.

Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє участь у тендерах тільки тим компаніям, які внесені до санкційного списку. Тож афільовані з російськими структурами і власниками фірми, щодо яких не введені санкції, можуть отримувати державні замовлення.

Нагадаємо:

  • На участь в проектуванні нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» претендує компанія «Прогресстех-Україна». За даними головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова, фірма належить академіку Академії військових наук Російської Федерації Володимиру Кульчицькому, якого в 2003 році президент РФ Путін відзначив званням Заслуженого працівника транспорту Російської Федерації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine