Ініційована Меджлісом мирна хода з материкової України до Криму відбудеться 2 або 3 травня – Чубаров

Ініційована Меджлісом кримськотатарського народу міжнародна ненасильницька акція «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності» - мирна хода з материкової України до території окупованого Криму відбудеться 2 або 3 травня. Цього тижня штаб акції уточнить конкретну дату. На неї запросять дипломатів та представників міжнародних організацій.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров увечері 26 січня у прямому ефірі під час відеочату на своїй сторінці у Facebook.

«Ми виступили з публічною ініціативою підготовки та проведення міжнародної ненасильницької, мирної акції «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності». Форму проведення цієї акції ми бачимо як організована хода її учасників з території материкової України на територію тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму … Акція наша буде проводитись 2 чи 3 травня. Коли саме ми підемо пішою ходою, ми визначимось у штабі. Можливо це буде 3 травня зранку», – сказав Чубаров.

За його словами, 27 січня штаб акції на своєму засіданні визначиться з конкретною датою акції та почне планування конкретних деталей її організації.

«Зараз ми всі схиляємось до того, що це буде через контрольний пункт «Чонгар» на адміністративній межі з Кримом», – додав голова Меджлісу.

Він звернув особливу увагу, що акція має мирний характер, однак не виключив, що «можливе здійснення насильницьких дій з боку окупаційної сторони на адмінкордоні».

«Ще раз хочу зафіксувати, що це – мирна ненасильницька акція. Ми йдемо без зброї, без інших якихось предметів для здійснення насилля. Ми йдемо до себе додому», – зазначив Чубаров.

Він також назвав головну мету мирної ходи «Марш гідності» до Криму: «Ми, кримські татари виступаємо з ініціативою проведення цієї міжнародної ненасильницької акції «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності» для того, щоб допомогти міжнародним організаціям в реалізації рішень, які ними же приймались щодо Криму, кримськотатарського народу, України. Ми хочемо підштовхнути ці організації до того, щоб вони розглянули ситуацію, коли їхня неспроможність, беззахисність є загрозливим для міжнародного устрою та для миру».

Голова Меджлісу повідомив, що на акцію будуть запрошені представників країн, які є членами ради безпеки ООН – п’ять постійних і десять непостійних. « Ми хочемо щоб вони в цей день були разом з нами, щоб подивились, як на ділі виконувати ті резолюції, якій приймаються Генеральною асамблеєю ООН. Ми хочемо щоб вони з рівня обговорення і прийняття цих рішень, перейшли на рівень їх реалізації», – сказав він.

Також на ходу запросять представників країн, які на сьогодні є членами Ради з прав людини ООН та Форуму ООН з питань корінних народів, членом якого є Меджліс.

«Ми будем о запрошувати представників двох моніторингових місій, які є в Україні. Це Моніторингова місія ООН з прав людини. Ми будемо запрошувати також голову і членів місії ОБСЄ в Україні … Запрошуємо дипломатів і представників міжнародних організацій і місій, які акредитовані в Україні. Ми також будемо запрошувати представників національних і міжнародних правозахисних організацій. Але більше на все сподіваємося, що участь в цій акції візьмуть представники ПАРЄ, ПА ОБСЄ, Асамблеї Міжпарламентського союзу, ПАЧЕС – це організації, де і Україна, і Росія є членами», – додав Чубаров.

За його словами, також цього тижня Меджліс буде спілкуватись з фракціями Верховної Ради, щоб їх нардепи взяли участь у акції. «Ми будемо закликати народних депутатів України щоб в цей день вони разом з нами пішли відвідати свою територію українську, яку вони не бачили, як і ми вже більше ніж 5 років – тимчасово окупований Крим», – наголоси голова Меджлісу.

Нагадаємо:

  • 6 грудня 2019 року Меджліс кримськотатарського народу виступив з ініціативою проведення мирної ненасильницької акції у вигляді пішої ходи «Марш гідності» з материкової частини України до тимчасово окупованого Росією Криму, щоб допомогти міжнародним організаціям активніше реалізовувати прийняті ними рішення щодо підтримки суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine