Повідомлено про підозру членам «Самооборони Криму», які викрали французького журналіста

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Головним управління національної поліції в АР Крим та м. Севастополі повідомила про підозру учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму» за фактом незаконного позбавлення волі та перешкоджання законній діяльності журналіста Девіда Жофрійо (David Geoffrion) з французького Canal+ у березні 2014 року, якого вдалося визволити з полону завдяки зусиллям Центру журналістських розслідувань.

Девід Жофрійо (David Geoffrion), журналіст Canal+, 13.03.2014 Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За даними джерел Центру журналістських розслідувань в органах прокуратури, про підозру повідомлено двом учасникам «Самооборони Криму» – Турчаненку Сергію Анатолійовичу 27.06.1968 р.н. і Селіванову Станіславу Пилиповичу 14.03.1956 р.н. 

Підозрювані Турчаненко С. А. і Селіванов С.П. Фото: gpantratsit.net

«Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє громадян України, будучи учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Крыма», у березні 2014 року, під час захоплення військової частини А2760 у м. Сімферополь, перешкоджали законній професійній діяльності оператора французького телеканалу «CANAL+», який здійснював відеозйомку незаконних дій «самооборонівців». Вказані особи застосовували до журналіста фізичну силу та погрожували застосуванням вогнепальної зброї. У подальшому, з метою остаточного припинення відеозйомки, «самооборонівці» незаконно позбавили волі та помістили оператора до транспортного засобу, де утримували проти його волі», – сказано в повідомленні прокуратури. 

Сымферополь, 13.03.2014 Фото: investigator.org.ua

Журналіст французького Canal+ David Geoffrion був викрадений 13 березня 2014 року під час виконання професійних обов’язків у Сімферополі, АР Крим. Кілька іноземних журналістів та знімальна група телеканалу АТР знаходились на території військової частини поруч зі складами паливно-мастильних матеріалів. Учасники «Самооборони Криму», які захопили склади ПММ, почали стріляти і вдерлися на територію військової частини, внаслідок чого представникам ЗМІ довелося тікати через забор. Під час спробі втечі David Geoffrion був захоплений учасниками «Самооборони Криму» та взятий у заручники. Пізніше телеканал АТР виконав вимогу учасників «Самооборони Криму» віддати флеш-накопичувач з відзнятим на території військової частини матеріалом, але звільнити француза вдалося лише після втручання у переговори журналістів Центру журналістських розслідувань. 

Прокуратура стверджує, що один з підозрюваних був командиром так званої 1-ї роти «Самооборони Криму», другий – його заступником. Вони брали участь в захопленні Верховної Ради Криму в лютому 2014 року.

«У 2014 році вказані особи нагороджені представниками окупаційної влади медалями «За возвращение Крыма» та «За защиту Крыма». На даний час, підозрюваних оголошено в розшук, вживаються заходи для встановлення їхнього місцезнаходження», – сказано у повідомленні прес-служби прокуратури АР Крим. 

Нагадаємо: 

  • 13 березня 2014 року у Сімферополі «Самооборона Криму» під час нападу на військову частину ЗСУ влаштувала стрілянину і взяла в полон французького журналіста.
  • Так званий «прем’єр-міністр» Криму Сергій Аксенов заявив, що журналісти, які постраждали в Криму від дій «Самооборони Криму», самі спровокували проблемну ситуацію. 
  • Зусиллями Центру журналістських розслідувань французький журналіст вийшов на свободу після викрадення учасниками «Самооборони Криму». 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine